Շարունակվում են պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի այցերը ՊՆ զորամասեր
27 Փետրվարի, 2023 18:14Փետրվարի 27-ին պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն այցելել է N բանակային զորամիավորում: Զորամիավորման հրամանատարության հետ անցկացրած խորհրդակցության ավարտին նախարար Պապիկյանը պատասխանատու ստորաբաժանումների ղեկավարներին տվել է համապատասխան ցուցումներ:
Այնուհետև պաշտպանության նախարարն այցելել է զորամիավորման ենթակա հրաձգարաններից մեկը, հետևել ստորաբաժանումների կրակային պարապմունքների ընթացքին, զրուցել զինծառայողների հետ՝ հետաքրքրվելով ծառայության կազմակերպմանն առնչվող մի շարք հարցերով: Նախարար Պապիկյանը պայմանագրային զինծառայողներին հորդորել է բազմապատկել ջանքերը առաջիկայում անցկացվելիք ատեստավորման քննություններում բարձր գնահատականներ ստանալու և ընձեռվող հնարավորություններից օգտվելու համար:
Սուրեն Պապիկյանն այցելել է նաև ՊՆ N զորամաս, հետևել ժամկետային զինծառայողների շարային պատրաստությանը, ծանոթացել զորամասի զորանոցային, կենցաղային պայմաններին, զորամասի ղեկավար կազմի հետ քննարկել զորքի մարտունակության բարձրացմանը, մարտական պատրաստության լիարժեք ապահովմանը վերաբերող հարցեր: Նախարարը ծանոթացել է նաեւ նոր կառուցվող զորանոցների շինարարական աշխատանքների ընթացքին:

Продолжаются визиты Сурена Папикяна в воинские части МО
27 Февраля, 2023 18:14Министр обороны РА Сурен Папикян 27-ого февраля посетил армейский корпус N. В завершении проведенного с командованием корпуса совещания министр Папикян дал руководителям ответственных подразделений соответствующие указания.
Затем министр обороны посетил один из полигонов армейского корпусa, проследил за ходом огневых занятий подразделений, побеседовал с военнослужащими, поинтересовавшись рядом вопросов, касающихся организации службы. Глава оборонного ведомства призвал военнослужащих-контрактников приумножить усилия для получения высоких оценок на предстоящих аттестационных экзаменах и воспользоваться предоставляемыми возможностями.
Сурен Папикян посетил также воинскую часть N МО, проследил за строевой подготовкой военнослужащих срочной службы, ознакомился с казарменными и бытовыми условиями воинской части, обсудил с руководящим составом воинской части вопросы, касающиеся повышения боеспособности, полноценного обеспечения боевой готовности войска. Министр также ознакомился с ходом строительства новых казарм.