Շարունակվում են պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի այցերը ՊՆ զորամասեր
27 Փետրվարի, 2023 18:14Փետրվարի 27-ին պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն այցելել է N բանակային զորամիավորում: Զորամիավորման հրամանատարության հետ անցկացրած խորհրդակցության ավարտին նախարար Պապիկյանը պատասխանատու ստորաբաժանումների ղեկավարներին տվել է համապատասխան ցուցումներ:
Այնուհետև պաշտպանության նախարարն այցելել է զորամիավորման ենթակա հրաձգարաններից մեկը, հետևել ստորաբաժանումների կրակային պարապմունքների ընթացքին, զրուցել զինծառայողների հետ՝ հետաքրքրվելով ծառայության կազմակերպմանն առնչվող մի շարք հարցերով: Նախարար Պապիկյանը պայմանագրային զինծառայողներին հորդորել է բազմապատկել ջանքերը առաջիկայում անցկացվելիք ատեստավորման քննություններում բարձր գնահատականներ ստանալու և ընձեռվող հնարավորություններից օգտվելու համար:
Սուրեն Պապիկյանն այցելել է նաև ՊՆ N զորամաս, հետևել ժամկետային զինծառայողների շարային պատրաստությանը, ծանոթացել զորամասի զորանոցային, կենցաղային պայմաններին, զորամասի ղեկավար կազմի հետ քննարկել զորքի մարտունակության բարձրացմանը, մարտական պատրաստության լիարժեք ապահովմանը վերաբերող հարցեր: Նախարարը ծանոթացել է նաեւ նոր կառուցվող զորանոցների շինարարական աշխատանքների ընթացքին:

27 February, 2023 18:14On February 27, Minister of Defence Suren Papikyan visited N Army Corps. At the end of the consultation with the military command, Minister Papikyan gave proper instructions to the heads of the responsible units.
Later, Defence Minister visited one of the shooting ranges of the Army Corps, followed the fire training process of the units, talked with the servicemen, being interested in a number of issues concerning the service organization. Minister Papikyan urged the contract servicemen to multiply their efforts in order to receive an appreciation during the certification exams in the future and use an opportunity to achieve results.
Suren Papikyan also visited N military unit of the Ministry of Defence, observed the drill readiness trainings of conscript servicemen, got acquainted with the military units and barracks’ living conditions, discussed issues related to the troops’ combat capability and full combat readiness with the leadership of the military unit. The minister also familiarized with the progress of the construction works of the newly built barracks.