Պարգևատրվել են «Ես քո զինվորն եմ, հայրենիք» թեմայով շարադրությունների օլիմպիադայի հաղթողները
24 Փետրվարի, 2023 19:07ՀՀ զինված ուժերի կազմավորման 31-րդ տարեդարձի կապակցությամբ, ինչպես նաև բանակ-հասարակություն կապերի ամրապնդման շրջանակում ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության հետ միասին կազմակերպվել է «Ես քո զինվորն եմ, հայրենիք» թեմայով ստեղծագործական շարադրությունների համաբանակային և համադպրոցական օլիմպիադա:
2 անվանակարգերում մրցանակային տեղեր են զբաղեցրել 12 հոգի՝ 6 ժամկետային զինծառայող, 6 աշակերտ:
Փետրվարի 24-ին պաշտպանության նախարարությունում տեղի է ունեցել օլիմպիադայի եզրափակիչ փուլի հաղթողների պարգևատրման արարողությունը:
Ի թիվս այլ հրավիրվածների, միջոցառմանը մասնակցել են նաև մրցանակային տեղեր զբաղեցրած զինվորների և աշակերտների ուսուցիչները:
Զինվորները պարգևատրվել են ՊՆ պատվոգրերով, ձեռքի ժամացույցներով, իսկ անվանակարգերում 1-ին մրցանակային տեղերը զբաղեցրած զինվորներին հատկացվել է նաև 7-օրյա լրացուցիչ արձակուրդ:
Արժեքավոր նվերներ են ստացել նաև աշակերտները:

Olympiad winners on the theme "I am your soldier, Motherland" essay were awarded
24 February, 2023 19:07On the occasion of the 31st anniversary of the formation of the Armed Forces of the Republic of Armenia and within the frame of strengthening the relation between the army and society, all-army and school Olympiad on the theme "I am your soldier, Motherland" creative essays was organized with The Ministry of Education, Science, Culture and Sport of the Republic of Armenia.
Within the framework of the measure, 12 participants won prizes in 2 nominations: 6 conscripts, 6 pupils.
On February 24, the Award Ceremony for the Winners of the Olympiad’s final stage was held at the Ministry of Defence.
Among the invitees, the winners’ teachers have also participated in the event.
The soldiers have been awarded with the certificates of the Ministry of Defence, wrist watches, and the soldiers who have won the 1th prize in the nominations have also given an additional 7-day vacation.
The pupils also received valuable gifts.