Պարգևատրվել են «Ես քո զինվորն եմ, հայրենիք» թեմայով շարադրությունների օլիմպիադայի հաղթողները
24 Փետրվարի, 2023 19:07ՀՀ զինված ուժերի կազմավորման 31-րդ տարեդարձի կապակցությամբ, ինչպես նաև բանակ-հասարակություն կապերի ամրապնդման շրջանակում ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության հետ միասին կազմակերպվել է «Ես քո զինվորն եմ, հայրենիք» թեմայով ստեղծագործական շարադրությունների համաբանակային և համադպրոցական օլիմպիադա:
2 անվանակարգերում մրցանակային տեղեր են զբաղեցրել 12 հոգի՝ 6 ժամկետային զինծառայող, 6 աշակերտ:
Փետրվարի 24-ին պաշտպանության նախարարությունում տեղի է ունեցել օլիմպիադայի եզրափակիչ փուլի հաղթողների պարգևատրման արարողությունը:
Ի թիվս այլ հրավիրվածների, միջոցառմանը մասնակցել են նաև մրցանակային տեղեր զբաղեցրած զինվորների և աշակերտների ուսուցիչները:
Զինվորները պարգևատրվել են ՊՆ պատվոգրերով, ձեռքի ժամացույցներով, իսկ անվանակարգերում 1-ին մրցանակային տեղերը զբաղեցրած զինվորներին հատկացվել է նաև 7-օրյա լրացուցիչ արձակուրդ:
Արժեքավոր նվերներ են ստացել նաև աշակերտները:

Были награждены победители Олимпиады
24 Февраля, 2023 19:07В ознаменование 31-летия формирования Вооруженных сил Республики Армения, а также в рамках укрепления связи между армией и общества, совместно с министерством образования, науки, культуры и спорта РА, была организована общеармейская и общешкольная Олимпиада творческих сочинений на тему «Родина, я твой солдат».
Призовые места в двух номинациях заняли 12 человек-6 военнослужащих срочной службы, 6 учеников школ.
24 февраля в Министерстве обороны РА состоялась церемония награждения победителей финального этапа олимпиады.
Среди прочих приглашенных, на мероприятии присутствовали также учителя занявших призовые места военнослужащих и учеников.
Военнослужащие награждены почетными грамотами МО, наручными часами, а занявшим 1-е места, был предоставлен дополнительный 7-дневный отпуск.
Ценные подарки получили также ученики школ.