Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է ԱՄՆ դեսպանին
23 Փետրվարի, 2023 16:45Փետրվարի 23-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է ԱՄՆ նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան տիկին Քրիստինա Քվինին։ Պաշտպանության նախարարը շնորհավորել է դեսպանին Հայաստանի Հանրապետությունում առաքելությունը ստանձնելու կապակցությամբ, մաղթել արդյունավետ համագործակցություն և հաջողություններ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանական ոլորտում հայ-ամերիկյան համագործակցության զարգացմանը, տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցեր:
Անդրադարձ է կատարվել նաև հայ-ադրբեջանական սահմանին տիրող իրավիճակին:

Suren Papikyan received the US Ambassador
23 February, 2023 16:45On February 23, Minister of Defence of the Republic of Armenia Suren Papikyan received Mrs Kristina A. Kvien, newly appointed US Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to Armenia.
The Minister of Defence congratulated the Ambassador on assuming the mission in the Republic of Armenia, wished effective cooperation and success.
During the meeting, the sides discussed a wide range of issues related to the regional security and development of Armenian-American cooperation in the field of defence.
They also touched upon the situation on the Armenian-Azerbaijani border zone.