21 Փետրվարի, 2023 23:27Փետրվարի 21-ին՝ Արաբական Միացյալ Էմիրություններ կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում, ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է ԱՄԷ պաշտպանության պետնախարար Մոհամմադ Ահմադ ալ Բովարդիի հետ:
Հանդիպմանը մասնակցել է նաեւ ՀՀ ԲՏԱ նախարար Ռոբերտ Խաչատրյանը:
Քննարկվել են ՀՀ և ԱՄէ միջև ռազմական և ռազմատեխնիկական համագործակցության ներկա ընթացքն ու զարգացման հեռանկարները:
Հանդիպման ավարտին պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը ԱՄԷ պաշտպանության պետնախարարին հրավիրել է Հայաստանի Հանրապետություն:

Сурен Папикян встретился с государственным министром обороны ОАЭ
21 Февраля, 2023 23:2721 февраля в рамках рабочего визита в Объединенные Арабские Эмираты министр обороны Республики Армения Сурен Папикян встретился с государственным министром обороны ОАЭ Мохаммадом Ахмадом Аль Бовард.
Во встрече также принял участие министр высокотехнологической промышленности Армении Роберт Хачатрян.
Были обсуждены текущий процесс и перспективы развития военного и военно-технического сотрудничества между РА и ОАЭ.
В завершении встречи глава оборонного ведомства Сурен Папикян пригласил госминистра обороны ОАЭ посетить Республику Армению.