ՀՀ պաշտպանության նախարարը մասնակցել է Միջազգային պաշտպանական համաժողովի բացմանը
19 Փետրվարի, 2023 11:11Արաբական Միացյալ Էմիրություններ կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը փետրվարի 20-ին մասնակցել է «ԱՅԴԵՔՍ ԵՎ ՆԱՎԴԵՔՍ 2023» ցուցահանդեսի բացման պաշտոնական արարողությանը, որից հետո մեկնարկել է պաշտպանության նախարարի շրջայցը ցուցահանդեսում ներկայացված ընկերությունների տաղավարներ:
Սուրեն Պապիկյանը ծանոթացել է ռազմարդյունաբերության մի շարք նորագույն նմուշների, հանդիպումներ է ունեցել ռազմարդյունաբերական խոշոր ընկերությունների ղեկավարների հետ, քննարկել ռազմական համագործակցությանն առնչվող մի շարք հարցեր:
Շրջայցի ընթացքում նախարար Պապիկյանն այցելել է նաեւ հայկական տաղավար:

Министр обороны принял участие в официальной церемонии открытия выставки
19 Февраля, 2023 11:11В ходе рабочего визита в Объединенные Арабские Эмираты министр обороны Республики Армения 20 февраля принял участие в официальной церемонии открытия выставки «EIDEX AND NAVDEX 2023», после чего обошел павильоны представленных на выставке компаний.
Глава оборонного ведомства РА ознакомился с рядом новейших образцов военной промышленности, встретился с руководителями крупных военно-промышленных компаний, обсудил ряд вопросов, касающихся военного сотрудничества.
Министр С. Папикян посетил также представленный на выставке армянский павильон.