Պաշտպանության նախարարն այցելել է «Զառ» ուսումնական կենտրոն
11 Փետրվարի, 2023 19:11Փետրվարի 11-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն այցելել է ՊՆ խաղաղապահ բրիգադի «Զառ» ուսումնական կենտրոն, որտեղ ամենօրյա մարտական, ֆիզիկական պատրաստություն են անցնում «Պաշտպան հայրենյաց» ծրագրին մասնակցելու ցանկություն հայտնած ժամկետային զինծառայողները:
Նախարար Պապիկյանը հետաքրքրվել է անձնակազմի մարզումների ընթացքով, զինծառայողներին հորդորել ջանք չխնայել պատրաստության այս կարևոր շրջանը լիարժեք անցնելու համար՝ առաջիկայում ատեստավորող հանձնաժողովներին պատշաճ ներկայանալու նպատակով:
Պաշտպանության նախարարը պատասխանել է նաև զինծառայողներին հուզող հարցերին:

The Minister of Defence visited the "Zar" training center
11 February, 2023 19:11On February 11, RA Defence Minister Suren Papikyan visited the "Zar" training center of the peacekeeping brigade of the Ministry of Defence, where conscripts who expressed a desire to participate in the "Defender of the Homeland" program undergo daily combat and physical training.
Minister Papikyan inquired about the training process of the personnel, urged the servicemen to put every effort to fully pass this important training period in order to properly present themselves to the certifying commissions in the near future.
The Minister of Defence also answered the questions of the servicemen.