Պաշտպանության նախարարն այցելել է «Զառ» ուսումնական կենտրոն
11 Փետրվարի, 2023 19:11Փետրվարի 11-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն այցելել է ՊՆ խաղաղապահ բրիգադի «Զառ» ուսումնական կենտրոն, որտեղ ամենօրյա մարտական, ֆիզիկական պատրաստություն են անցնում «Պաշտպան հայրենյաց» ծրագրին մասնակցելու ցանկություն հայտնած ժամկետային զինծառայողները:
Նախարար Պապիկյանը հետաքրքրվել է անձնակազմի մարզումների ընթացքով, զինծառայողներին հորդորել ջանք չխնայել պատրաստության այս կարևոր շրջանը լիարժեք անցնելու համար՝ առաջիկայում ատեստավորող հանձնաժողովներին պատշաճ ներկայանալու նպատակով:
Պաշտպանության նախարարը պատասխանել է նաև զինծառայողներին հուզող հարցերին:

Министр обороны посетил учебный центр «Зар»
11 Февраля, 2023 19:1111 февраля министр обороны РА Сурен Папикян посетил учебный центр «Зар» миротворческой бригады Министерства обороны, где призывники, выразившие желание участвовать в программе «Защитник Отечества» ежедневно проходят боевую и физическую подготовку.
Министр Папикян поинтересовался процессом подготовки личного состава, призвал военнослужащих приложить все усилия, чтобы полностью пройти этот важный период обучения, чтобы в ближайшее время должным образом представиться аттестационным комиссиям.
Министр обороны также ответил на вопросы военнослужащих.