10 Փետրվարի, 2023 17:30Փետրվարի 10-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է ՀՀ-ում Հնդկաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Կիշան Դան Դեվալին` Հայաստանում առաքելությունն ավարտելու կապակցությամբ:
Նախարար Պապիկյանը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին իր գործունեության ընթացքում պաշտպանության բնագավառում հայ-հնդկական համագործակցության զարգացման գործում ունեցած զգալի ավանդի համար:
Դեսպանն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել պաշտպանության նախարարին համագործակցության համար և վստահություն հայտնել, որ այն կշարունակի զարգանալ: ՀՀ պաշտպանության նախարարը դեսպանին մաղթել է հաջողություն և նորանոր ձեռքբերումներ հետագա գործունեության ընթացքում:

10 Февраля, 2023 17:3010 февраля министр обороны РА Сурен Папикян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Индии в Армении Кишана Дана Девала в связи с завершением его миссии в Армении.
Министр Папикян поблагодарил посла за весомый вклад в развитие армяно-индийского сотрудничества в сфере обороны.
Посол, в свою очередь, поблагодарил министра обороны за сотрудничество и выразил уверенность, что оно и впредь будет развиваться. Министр обороны РА пожелал послу успехов и новых достижений в дальнейшей деятельности.