9 Փետրվարի, 2023 16:10
Փետրվարի 9-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում տեղի է ունեցել հավաք-խորհրդակցություն կառավարության «Վարժական հավաքներ հայտարարելու և դրա ապահովման համար ռազմատրանսպորտային պարտականություն ունեցող մարմինների տրանսպորտային միջոցները ներգրավելու մասին» որոշմամբ հաստատված աշխատանքները քննարկելու նպատակով։
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին ՀՀ պաշտպանության նախարարության, տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարության, առողջապահության նախարարության, ԶՈՒ գլխավոր շտաբի, ուժային այլ կառույցների ղեկավար կազմի, տարածքային կառավարման և տեղական ինքնակառավարման մարմինների ներկայացուցիչները։
Խորհրդակցության ընթացքում անդրադարձ է կատարվել պահեստազորի առաջին և երկրորդ կարգերում հաշվառված շարքային, ենթասպայական և սպայական կազմերի պահեստազորայինների վարժական հավաքների նախապատրաստական միջոցառումների ընթացքին։ Զեկույցներ և առաջարկություններ են ներկայացվել խնդրահարույց հարցերի, դրանց լուծման ուղիների վերաբերյալ, որոնց առնչությամբ ՀՀ պաշտպանության նախարարը գործընթացը համակարգող ստորաբաժանումների ղեկավարներին տվել է համապաստասխան հանձնարարականներ։

9 February, 2023 16:10
On February 9, a meeting-consultation was held in the administrative complex of the RA Ministry of Defence to discuss the works approved by the government's decree "On announcing training gatherings and involving the vehicles of bodies with military transport duties to ensure it".
Representatives of the RA Ministry of Defence, the Ministry of Territorial Administration and Infrastructure, the Ministry of Health, the General Staff of the Armed Forces, the leadership of other power structures, territorial administration and local self-government bodies participated in the consultation.
During the consultation, reference was made to the course of preparatory activities for the training sessions of the reservists of the camps of the first and second ranks of the privates, non-commissioned officers and officers. Reports and suggestion were presented regarding problematic issues and ways to solve them, in relation to which the Minister of Defence of the Republic of Armenia gave corresponding instructions to the heads of the units coordinating the process.