7 Փետրվարի, 2023 21:11Փետրվարի 7-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում անցկացվել է «ՀՀ զինված ուժերում զինվորական կարգապահության առկա խնդիրները, դրանց պատճառահետևանքային կապերը և բարելավման ուղիները» թեմայով հավաք-խորհրդակցություն։
Հավաք-խորհրդակցությանը, որին մասնակցել են նաև ՀՀ այլ գերատեսչությունների ներկայացուցիչներ, քննարկվել են 2022 թվականին զինված ուժերում արձանագրված արտակարգ դեպք-պատահարների և իրավախախտումների վիճակագրությանը, զինվորական կարգապահության ամրապնդմանը, արատավոր բարքերի դեմ պայքարի ուղղությամբ կատարված աշխատանքներին, դպրոցներում նախնական զինվորական պատրաստություն առարկայի դասավանդման նոր ծրագրերի և չափորոշիչների կիրառմանն առնչվող, ինչպես նաև այլ թեմաներ։

Meeting-consultation in the administrative complex of the Ministry of Defence
7 February, 2023 21:11On February 7, in the administrative complex of the Ministry of Defence of the Republic of Armenia, a meeting-consultation was held on the topic "Current problems of military discipline in the Armed Forces of the Republic of Armenia, their cause-and-effect relationships and ways of improvement."
At the meeting-consultation, also attended by representatives of other RA departments, the statistics of emergency incidents and offenses registered in the Armed Forces in 2022, the strengthening of military discipline, the work done in the struggle against vicious morals, new programs and standards for teaching the subject of preliminary military training in schools as well as other topics were discussed.