7 Փետրվարի, 2023 21:11Փետրվարի 7-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում անցկացվել է «ՀՀ զինված ուժերում զինվորական կարգապահության առկա խնդիրները, դրանց պատճառահետևանքային կապերը և բարելավման ուղիները» թեմայով հավաք-խորհրդակցություն։
Հավաք-խորհրդակցությանը, որին մասնակցել են նաև ՀՀ այլ գերատեսչությունների ներկայացուցիչներ, քննարկվել են 2022 թվականին զինված ուժերում արձանագրված արտակարգ դեպք-պատահարների և իրավախախտումների վիճակագրությանը, զինվորական կարգապահության ամրապնդմանը, արատավոր բարքերի դեմ պայքարի ուղղությամբ կատարված աշխատանքներին, դպրոցներում նախնական զինվորական պատրաստություն առարկայի դասավանդման նոր ծրագրերի և չափորոշիչների կիրառմանն առնչվող, ինչպես նաև այլ թեմաներ։

Встреча-консультация в административном комплексе Министерства обороны
7 Февраля, 2023 21:117 февраля в административном комплексе Министерства обороны Республики Армения состоялось встреча-консультация на тему "Текущие проблемы воинской дисциплины в Вооруженных Силах Республики Армения, их причинно-следственные связи и пути улучшения".
На встрече-консультации, в которой также приняли участие представители других ведомств РА, обсуждалась статистика чрезвычайных происшествий и правонарушений, зарегистрированных в Вооруженных Силах в 2022 году, укрепление воинской дисциплины, проделанная работа в борьбе с пороками, новые программы и стандарты преподавания предмета предварительной военной подготовки в школах и другие темы.