2 Փետրվարի, 2023 11:00ՀՀ զինված ուժերում մեկնարկած բարեփոխումների շրջանակներում նախատեսվում է փոփոխել ԶՈՒ անձնակազմի հանդերձանքը, այդ թվում՝ դաշտային, ամենօրյա, գրասենյակային, կուրսանտական և համազգեստի այլ տեսակները, ինչով պայմանավորված ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը նախատեսում է ձեռք բերել հագուստի (համազգեստի) դիզայնի մշակման խորհրդատվական ծառայություններ:
Այս կապակցությամբ հնարավոր մասնակիցների որոշման նպատակով ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարել է ծառայությունների գնման՝ «ՀՀ ՊՆ-ԲՄԽԾՁԲ-23-7/1» ծածկագրով բաց մրցույթ, որի նախաորակավորման հայտարարությունը հրապարակվել է www.procurement.am կայքի «Գնումների հայտարարություններ» բաժնի «Բաց մրցույթի նախաորակավորման հայտարարություն» ենթաբաժնում:
Հայտերի ներկայացման վերջնաժամկետը 2023 թվականի փետրվարի 16-ի ժամը 11:00-ն է, իսկ ներկայացման կարգը նախատեսված է վերոհիշյալ նախաորակավորման հայտարարությամբ:

Министерство обороны РА объявляет тендер
В рамках реформ, начатых в Вооруженных силах РА, планируется изменение формы одежды личного состава Вооруженных Сил, включая полевую, повседневную, офисную, курсантскую и другие формы, в связи с чем Министерство обороны РА планирует приобрести консультационные услуги по разработке дизайна одежды (униформы).
В связи с этим, с целью определения возможных участников, Министерство обороны Республики Армения объявило открытый тендер на закупку услуг под кодом "ՀՀ ՊՆ-ԲՄԽԾՁԲ-23-7/1", объявление о предварительной квалификации которого было опубликовано в подразделе "Предварительная квалификация открытого тендера" раздел "Объявления о закупках" на www.procurement.am.
Крайний срок подачи заявок – 11:00 часов 16 февраля 2023 года, а порядок подачи предусмотрен вышеуказанной заявкой на предварительный квалификационный отбор.