ՀՀ պաշտպանության նախարարն այցելել է N զորամաս
1 Փետրվարի, 2023 16:00Հանկարծակի այցերի նպատակն է տեղում ծանոթանալ ծառայության կազմակերպման ընթացքին, զինծառայողների կարգապահության և բարոյահոգեբանական վիճակին, սոցիալ-կենցաղային պայմաններին, առաջնագծի կահավորմանն ու իրականացվող շինարարական աշխատանքների ընթացքին։
Այցերի ընթացքում պաշտպանության նախարարը նաև անմիջական զրույցներ կունենա զինվորների հետ՝ լսելով նրանց մտահոգություններն ու խնդիրները։
Ծառայության նկատմամբ անտարբեր վերաբերմունք, ոչ կանոնադրային փոխհարաբերություններ, կարգապահության ոչ բավարար մակարդակ, այսպիսի և այլ թերություններ նկատվելու դեպքում պատասխանատուները խստիվ պատժվելու են։
Պետք է իսպառ բացառվեն ծառայության նկատմամբ ոչ պատշաճ վերաբերմունքի, անփութության, անկարգապահության հետևանքով տեղի ունեցող դեպքերը։
2023 թվականը պետք է լինի սխալների խմբագրման, քրտնաջան աշխատանքի և բանակի ողնաշարը շտկելու տարի։
Փետրվարի 1-ին նմանօրինակ այցով պաշտպանության նախարարը եղել է ՊՆ N զորամասում՝ հետևելով օրվա կարգացուցակով սահմանված ծառայության կազմակերպմանը։
Նախարար Պապիկյանն այցելել է նաեւ հրաձգարան, հետևել գործնական պարապմունքների ընթացքին: Այնուհետև տեղի է ունեցել զինծառայողների հետ անկեղծ զրույց, որի ընթացքում պաշտպանության նախարարը հետաքրքրվել է ծառայության կազմակերպման ընթացքով, առկա խնդիրներով, անձնակազմի հանդերձավորման և հաստիքային սպառազինության հետ կապված հարցերով:
Պատասխանելով զինվորներին հետաքրքրող հարցերին, պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը ներկայացրել է ԶՈՒ-ում մեկնարկած բարեփոխումների ընթացքի վերաբերյալ մանրամասներ:
Այցի ավարտին պաշտպանության նախարարը համապատասխան հանձնարարականներ է տվել պատասխանատու ստորաբաժանումների ղեկավարներին:

The Minister of Defence of the Republic of Armenia visited the N military unit
1 February, 2023 16:00The purpose of the unexpected visits is to get acquainted with the process of the service organization, the discipline and moral-psychological state of the servicemen, the social and living conditions, the furnishing of the front line and the progress of the construction works.
In the course of the visits, the Minister of Defence will also have direct conversations with the servicemen, listening to their concerns and problems.
In case of indifferent attitude towards the service, non-statutory relations, insufficient level of discipline, such and other drawbacks, those responsible will be strictly punished.
Incidents occurring as a result of improper attitude to the service, negligence, indiscipline must be completely excluded.
2023 should be a year of correcting errors, hard work, and fixing the backbone of the army.
On February 1, the Minister of Defence had a similar visit to the N military unit of the Ministry of Defence, following the organization of the service defined by the order of the day.
Minister Papikyan also visited the training center and observed the practical training. Later, the Minister of Defence had a sincere conversation with the servicemen, during which he inquired about the process of organizing the service, the existing problems, the issues related to the equipment and regular weapons of the servicemen.
Answering the questions of the servicemen, the head of the defence department presented details on the reforms launched in the Armed Forces.
At the end of the visit, the Minister of Defence gave appropriate instructions to the heads of the responsible units.