ՀՀ պաշտպանության նախարարն այցելել է N զորամաս
1 Փետրվարի, 2023 16:00Հանկարծակի այցերի նպատակն է տեղում ծանոթանալ ծառայության կազմակերպման ընթացքին, զինծառայողների կարգապահության և բարոյահոգեբանական վիճակին, սոցիալ-կենցաղային պայմաններին, առաջնագծի կահավորմանն ու իրականացվող շինարարական աշխատանքների ընթացքին։
Այցերի ընթացքում պաշտպանության նախարարը նաև անմիջական զրույցներ կունենա զինվորների հետ՝ լսելով նրանց մտահոգություններն ու խնդիրները։
Ծառայության նկատմամբ անտարբեր վերաբերմունք, ոչ կանոնադրային փոխհարաբերություններ, կարգապահության ոչ բավարար մակարդակ, այսպիսի և այլ թերություններ նկատվելու դեպքում պատասխանատուները խստիվ պատժվելու են։
Պետք է իսպառ բացառվեն ծառայության նկատմամբ ոչ պատշաճ վերաբերմունքի, անփութության, անկարգապահության հետևանքով տեղի ունեցող դեպքերը։
2023 թվականը պետք է լինի սխալների խմբագրման, քրտնաջան աշխատանքի և բանակի ողնաշարը շտկելու տարի։
Փետրվարի 1-ին նմանօրինակ այցով պաշտպանության նախարարը եղել է ՊՆ N զորամասում՝ հետևելով օրվա կարգացուցակով սահմանված ծառայության կազմակերպմանը։
Նախարար Պապիկյանն այցելել է նաեւ հրաձգարան, հետևել գործնական պարապմունքների ընթացքին: Այնուհետև տեղի է ունեցել զինծառայողների հետ անկեղծ զրույց, որի ընթացքում պաշտպանության նախարարը հետաքրքրվել է ծառայության կազմակերպման ընթացքով, առկա խնդիրներով, անձնակազմի հանդերձավորման և հաստիքային սպառազինության հետ կապված հարցերով:
Պատասխանելով զինվորներին հետաքրքրող հարցերին, պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը ներկայացրել է ԶՈՒ-ում մեկնարկած բարեփոխումների ընթացքի վերաբերյալ մանրամասներ:
Այցի ավարտին պաշտպանության նախարարը համապատասխան հանձնարարականներ է տվել պատասխանատու ստորաբաժանումների ղեկավարներին:

Министр обороны РА посетил воинскую часть N
1 Февраля, 2023 16:00Цель неожиданных визитов – ознакомление с ходом организации службы, дисциплиной и морально-психологическим состоянием военнослужащих, социально-бытовыми условиями, обустройством передовой и ходом строительных работ.
В ходе визитов министр обороны также проведет прямые беседы с военнослужащими, выслушав их заботы и проблемы.
В случае безразличного отношения к службе, неуставных отношений, недостаточного уровня дисциплины и других недостатков, виновные будут строго наказаны.
Инциденты, происходящие в результате ненадлежащего отношения к службе, небрежности, недисциплинированности, должны быть полностью исключены.
2023 год должен стать годом исправления ошибок, напряженной работы и исправления костяка армии.
1 февраля с аналогичным визитом Министр обороны посетил воинскую часть N Минобороны, следуя установленной распорядком дня организации несения службы.
Министр Папикян также посетил полигон и наблюдал за ходом практических занятий. Позже состоялась искренняя беседа с военнослужащими, в ходе которой министр обороны интересовался ходом организации службы, существующими проблемами, вопросами экипировки и штатного оружия личного состава.
Отвечая на интересующие военнослужащих вопросы, глава оборонного ведомства подробно рассказал о ходе реформ, начатых в Вооруженных Силах.
В завершение визита Министр обороны дал соответствующие поручения руководителям ответственных подразделений.