28 Հունվարի, 2023 17:00Հունվարի 28-ին պաշտպանության նախարարության վարչական համալիրում տեղի է ունեցել հավաք-խորհրդակցություն՝ նվիրված հայկական բանակի կազմավորման 31-ամյակին։ Միջոցառմանը մասնակցել են ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, անվտանգության խորհրդի անդամներ, բարձրաստիճան պաշտոնյաներ ու զինվորականներ։
Ներկաները մեկ րոպե լռությամբ հարգել են հունվարի 19-ի ողբերգական դեպքի հետևանքով զոհված զինվորների հիշատակը։
Ելույթ են ունեցել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը:
Այնուհետև հայտարարվել են 2022թ.-ի ուսումնական տարվա արդյունքներով մարտական պատրաստության բարձր ցուցանիշներով, զինվորական օրինակելի կարգապահությամբ լավագույնը ճանաչված զորամիավորումն ու զորամասերը։

Встреча-консультация в административном комплексе Минобороны
28 Января, 2023 17:0028 января в административном комплексе Министерства обороны состоялось собрание, посвященное 31-й годовщине образования Армянской армии. В мероприятии приняли участие премьер-министр РА Никол Пашинян, члены Совета безопасности, высокопоставленные чиновники и военнослужащие.
Собравшиеся почтили минутой молчания память военнослужащих, погибших в результате трагического происшествия 19 января.
С речами выступили премьер-министр Никол Пашинян и министр обороны Сурен Папикян.
Затем по итогам 2022 учебного года были объявлены признанные лучшими воинские части и армейский корпус с высокими показателями боевой подготовки и образцовой воинской дисциплины.