ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետի տեղակալ է նշանակվել Սամվել Մովսիսյանը
25 Հունվարի, 2023 14:00Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի հունվարի 24-ի հրամանագրով գեներալ-մայոր Առաքել Մարտիկյանն ազատվել է ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի տեղակալի պաշտոնից:
Հանրապետության Նախագահի նույն օրվա մեկ այլ հրամանագրով գնդապետ Սամվել Մովսիսյանը նշանակվել է ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի հետախուզության գլխավոր վարչության պետ-ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետի տեղակալ:

Samvel Movsisyan was appointed Deputy Chief of the General Staff of the RA Armed Forces
25 January, 2023 14:00By the decree of the President of the Republic of Armenia Vahagn Khachaturyan dated January 24, Major General Arakel Martikian was relieved of the post of Deputy Chief of the General Staff of the Armed Forces of the Republic of Armenia.
By another decree of the President of the Republic of the same day, Colonel Samvel Movsisyan was appointed the Chief of the General Intelligence Department of the General Staff of the RA Armed Forces and the Deputy Chief of the General Staff of the RA Armed Forces.