ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետի տեղակալ է նշանակվել Սամվել Մովսիսյանը
25 Հունվարի, 2023 14:00Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի հունվարի 24-ի հրամանագրով գեներալ-մայոր Առաքել Մարտիկյանն ազատվել է ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի տեղակալի պաշտոնից:
Հանրապետության Նախագահի նույն օրվա մեկ այլ հրամանագրով գնդապետ Սամվել Մովսիսյանը նշանակվել է ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի հետախուզության գլխավոր վարչության պետ-ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետի տեղակալ:

Самвел Мовсисян назначен заместителем начальника Генерального штаба ВС РА
25 Января, 2023 14:00Указом Президента Республики Армения Ваагна Хачатуряна от 24 января генерал-майор Аракел Мартикян освобожден от должности заместителя начальника Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Армения.
Другим указом Президента Республики от того же дня полковник Самвел Мовсисян назначен начальником Главного разведывательного управления Генерального штаба ВС РА и заместителем начальника Генерального штаба ВС РА.