Սուրեն Պապիկյանն այցելել է 2-րդ բանակային զորամիավորում
21 Հունվարի, 2023 15:30Հունվարի 19-ին հրդեհի հետևանքով զոհված զինծառայողների հիշատակը մեկ րոպե լռությամբ հարգելուց, ծառայակից ընկերներին, հարազատներին և ընտանիքի անդամներին կորստյան ծանր վիշտը կիսելու, ցավակցության խոսք հղելուց հետո, պաշտպանության նախարարը բանակային զորամիավորման հրամանատարական կազմին է ներկայացրել զորամիավորման նորանշանակ հրամանատար, գնդապետ Գարեգին Պողոսյանին:
Այնուհետև պաշտպանության նախարարն այցելել է ինժեներասակրավորային վաշտի կացարանում բռնկված հրդեհի՝ ողբերգական դեպքի վայր: ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանության պետ, գեներալ-մայոր Աշոտ Զաքարյանը պաշտպանության նախարարին է ներկայացրել դեպքի առնչությամբ որոշ մանրամասներ: Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը վստահություն է հայտնել, որ նախաձեռնված վարույթի ընթացքում բոլոր հարցերը և դեպքի հանգամանքները լիարժեք կպարզվեն: Պատասխանատու ստորաբաժանումների ղեկավարներին պաշտպանության նախարարը հանձնարարել է խիստ ուշադրության կենտրոնում պահել հրդեհային անվտանգության պահպանման կանոնները՝ նմանօրինակ դեպքերն իսպառ բացառելու համար։
Սուրեն Պապիկյանն այցելել է նաև մոդուլային զորանոցների կառուցման շինհրապարակներ, տվել համապատասխան հանձնարարականներ՝ զորանոցների կառուցման աշխատանքները պատշաճ և նախանշված ժամկետներում իրականացնելու վերաբերյալ:

Сурен Папикян посетил 2-й армейский корпус
21 Января, 2023 15:3021 января министр обороны РА Сурен Папикян в сопровождении начальника Генерального штаба ВС, первого заместителя министра обороны генерал-майора Эдуарда Асряна и высокопоставленных военнослужащих посетил 2-й армейский корпус.
Почтив минутой молчания память военнослужащих, погибших в пожаре 19 января, разделив тяжелую скорбь утраты и направив соболезнования родным и близким военнослужащих, Министр обороны представил командному составу армейского корпуса новоназначенного командира армейского корпуса полковника Гарегина Погосяна.
Затем министр обороны посетил место пожара, возникшего в укрытии инженерно-саперного батальона, что стало трагическим событием. Начальник военной полиции МО РА, генерал-майор Ашот Закарян представил министру обороны некоторые подробности произошедшего. Глава оборонного ведомства заверил, что все вопросы и обстоятельства дела будут полностью выяснены в ходе возбужденного дела. Министр обороны поручил руководителям ответственных ведомств обратить пристальное внимание на правила пожарной безопасности, чтобы полностью исключить подобные случаи.
Сурен Папикян также посетил строительные площадки по строительству модульных казарм, дал соответствующие указания, чтобы строительство казарм было осуществлено должным образом и в установленные сроки.