Սուրեն Պապիկյանն այցելել է 2-րդ բանակային զորամիավորում
21 Հունվարի, 2023 15:30Հունվարի 19-ին հրդեհի հետևանքով զոհված զինծառայողների հիշատակը մեկ րոպե լռությամբ հարգելուց, ծառայակից ընկերներին, հարազատներին և ընտանիքի անդամներին կորստյան ծանր վիշտը կիսելու, ցավակցության խոսք հղելուց հետո, պաշտպանության նախարարը բանակային զորամիավորման հրամանատարական կազմին է ներկայացրել զորամիավորման նորանշանակ հրամանատար, գնդապետ Գարեգին Պողոսյանին:
Այնուհետև պաշտպանության նախարարն այցելել է ինժեներասակրավորային վաշտի կացարանում բռնկված հրդեհի՝ ողբերգական դեպքի վայր: ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանության պետ, գեներալ-մայոր Աշոտ Զաքարյանը պաշտպանության նախարարին է ներկայացրել դեպքի առնչությամբ որոշ մանրամասներ: Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը վստահություն է հայտնել, որ նախաձեռնված վարույթի ընթացքում բոլոր հարցերը և դեպքի հանգամանքները լիարժեք կպարզվեն: Պատասխանատու ստորաբաժանումների ղեկավարներին պաշտպանության նախարարը հանձնարարել է խիստ ուշադրության կենտրոնում պահել հրդեհային անվտանգության պահպանման կանոնները՝ նմանօրինակ դեպքերն իսպառ բացառելու համար։
Սուրեն Պապիկյանն այցելել է նաև մոդուլային զորանոցների կառուցման շինհրապարակներ, տվել համապատասխան հանձնարարականներ՝ զորանոցների կառուցման աշխատանքները պատշաճ և նախանշված ժամկետներում իրականացնելու վերաբերյալ:

21 January, 2023 15:30
On January 21, RA Minister of Defence Suren Papikyan, accompanied by Chief of the General Staff of the Armed Forces, First Deputy Minister of Defence, Major General Edward Asryan and high-ranking military personnel, visited army unit 2.
After honoring the memory of the servicemen who died in the fire on January 19 with a minute of silence, sharing the heavy grief of the loss, and sending condolences to the relatives and family members of the servicemen, the Minister of Defence introduced the newly appointed commander of the army corp, Colonel Garegin Poghosyan, to the command staff of the army corp.
Then the Minister of Defence visited the scene of the tragic incident, the fire that broke out in the shelter of the engineer-sapper battalion. The Chief of the Military Police of the RA Ministry of Defence, Major General Ashot Zakaryan presented some details regarding the incident to the Minister of Defence. The head of the defence department assured that all the issues and circumstances of the case will be fully clarified in the course of case. The Minister of Defence instructed the heads of the responsible departments to pay close attention to the rules of fire safety in order to completely exclude similar cases.
Suren Papikyan also visited the construction sites for the construction of modular barracks, gave appropriate instructions to carry out the construction of the barracks properly and within the specified time.