Տեղի է ունեցել Սուրեն Պապիկյանի և Խավիեր Կոլոմինա Պիրիսիի հանդիպումը
18 Հունվարի, 2023 22:42Հունվարի 18-ին տեղի է ունեցել ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի ու Կովկասում և Կենտրոնական Ասիայում ՆԱՏՕ-ի Գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցիչ Խավիեր Կոլոմինա Պիրիսիի հանդիպումը:
Պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է տարածաշրջանային վերջին զարգացումները և դրանց հետևանքով ստեղծված իրավիճակը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստան-ՆԱՏՕ գործընկերության ներկայիս կարգավիճակին և տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցեր, անդրադարձ է կատարվել երկկողմ համագործակցության զարգացման և ընդլայնման հնարավորություններին։

The meeting of Suren Papikyan and Xavier Colomina Pirisi took place
18 January, 2023 22:42On January 18, the meeting of RA Defence Minister Suren Papikyan and NATO Secretary General's Special Representative for the Caucasus and Central Asia Xavier Colomina Pirisi took place.
The Minister of Defence presented the latest developments in the region and the resulting situation.
During the meeting, a number of issues related to the current status of Armenia-NATO partnership and regional security were discussed, the possibilities of development and expansion of bilateral cooperation were touched upon.