Տեղի է ունեցել Սուրեն Պապիկյանի և Խավիեր Կոլոմինա Պիրիսիի հանդիպումը
18 Հունվարի, 2023 22:42Հունվարի 18-ին տեղի է ունեցել ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի ու Կովկասում և Կենտրոնական Ասիայում ՆԱՏՕ-ի Գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցիչ Խավիեր Կոլոմինա Պիրիսիի հանդիպումը:
Պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է տարածաշրջանային վերջին զարգացումները և դրանց հետևանքով ստեղծված իրավիճակը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստան-ՆԱՏՕ գործընկերության ներկայիս կարգավիճակին և տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցեր, անդրադարձ է կատարվել երկկողմ համագործակցության զարգացման և ընդլայնման հնարավորություններին։

Состоялась встреча Сурена Папикяна и Хавьера Коломины Пириси
18 Января, 2023 22:4218 января состоялась встреча министра обороны РА Сурена Папикяна и специального представителя генерального секретаря НАТО по Кавказу и Центральной Азии Хавьера Коломины Пириси.
Министр обороны представил последние события в регионе и сложившуюся в результате ситуацию.
В ходе встречи был обсужден ряд вопросов, касающихся текущего состояния партнерства Армения-НАТО и региональной безопасности, были затронуты возможности развития и расширения двустороннего сотрудничества.