Էդվարդ Ասրյանն այցելել է հանրապետական հավաքակայան
4 Հունվարի, 2023 15:00Ձմեռային զորակոչին ընդառաջ՝ հունվարի 4-ին ՀՀ ԶՈւ ԳՇ պետ, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանն այցելել է հանրապետական հավաքակայան, անցկացրել շարային ստուգատես` տեղում դիտարկելով զորակոչի նախապատրաստական աշխատանքները։
Է. Ասրյանին են ներկայացվել զորակոչիկների ընդունման, բուժզննման և վիճակահանության ընթացակարգերի վերաբերյալ մանրամասներ։
ԶՈւ ԳՇ պետ, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալը տվել է համապատասխան ցուցումներ և հանձնարարականներ՝ ձմեռային զորակոչը պատշաճ մակարդակով անցկացնելու համար:

Эдвард Асрян посетил Республиканский сборный пункт
4 Января, 2023 15:00В преддверии зимнего призыва, 4 января, начальник Генерального штаба ВС РА, первый заместитель министра обороны, генерал-майор Эдуард Асрян посетил республиканский сборный пункт, провел строевой смотр, наблюдая за подготовкой к призыву на месте.
Э. Асряну были подробно представлены процедуры приема, медосмотра и жеребьевки призывников.
Начальник Генерального штаба Вооруженных Сил, первый заместитель министра обороны дал соответствующие поручения и рекомендации по проведению зимнего призыва на должном уровне.