Էդվարդ Ասրյանն այցելել է հանրապետական հավաքակայան
4 Հունվարի, 2023 15:00Ձմեռային զորակոչին ընդառաջ՝ հունվարի 4-ին ՀՀ ԶՈւ ԳՇ պետ, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանն այցելել է հանրապետական հավաքակայան, անցկացրել շարային ստուգատես` տեղում դիտարկելով զորակոչի նախապատրաստական աշխատանքները։
Է. Ասրյանին են ներկայացվել զորակոչիկների ընդունման, բուժզննման և վիճակահանության ընթացակարգերի վերաբերյալ մանրամասներ։
ԶՈւ ԳՇ պետ, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալը տվել է համապատասխան ցուցումներ և հանձնարարականներ՝ ձմեռային զորակոչը պատշաճ մակարդակով անցկացնելու համար:

4 January, 2023 15:00Ahead of the winter conscription, on January 4, Chief of the General Staff of the RA Armed Forces, First Deputy Minister of Defence, Major General Edward Asryan visited the republican assembly point, conducted a drill inspection, observing the preparations for the conscription on site.
E. Asryan was presented with details regarding the procedures for accepting, medical examination and drawing of conscripts.
The Chief of the General Staff of the Armed Forces, the First Deputy Minister of Defence gave appropriate instructions and recommendations to conduct the winter military conscription at a proper level.