Հայաստան է այցելել Վրաստանի պատվիրակությունը
13 Դեկտեմբերի, 2022 15:30Դեկտեմբերի 12-ից 14-ը ճանաչողական այցով Հայաստանում էին Վրաստանի ՊՆ պաշտպանական ինստիտուտների զարգացման դպրոցի «Պաշտպանության և անվտանգության ռազմավարական դասընթացի» ունկնդիրներն ու ղեկավար կազմը:
Պատվիրակությունը հյուրընկալվել է ՀՀ ՊՆ պաշտպանական քաղաքականության և միջազգային համագործակցության վարչությունում։ Հյուրերին ներկայացվել է բրիֆինգ Հայաստանի պաշտպանական և անվտանգային քաղաքականության վերաբերյալ:
Այցի շրջանակներում պատվիրակությունը եղել է նաև ՊՆ պաշտպանական ազգային հետազոտական և ՊՆ Վ. Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարաններում:

Georgian delegation visited Armenia
13 December, 2022 15:30From December 12 to 14, the students and the leadership of the "Strategic course of Defence and Security" of the School of Development of Defence Institutes of the Ministry of Defence of Georgia were in Armenia on a study visit.
The delegation was hosted by the Department of Defence Policy and International Cooperation of the RA Ministry of Defence. The guests were presented with a briefing on the defence and security policy of Armenia.
Within the framework of the visit, the delegation also visited the Defence National Research University and the V. Sargsyan Military University of the Ministry of Defence.