Հայաստան է այցելել Վրաստանի պատվիրակությունը
13 Դեկտեմբերի, 2022 15:30Դեկտեմբերի 12-ից 14-ը ճանաչողական այցով Հայաստանում էին Վրաստանի ՊՆ պաշտպանական ինստիտուտների զարգացման դպրոցի «Պաշտպանության և անվտանգության ռազմավարական դասընթացի» ունկնդիրներն ու ղեկավար կազմը:
Պատվիրակությունը հյուրընկալվել է ՀՀ ՊՆ պաշտպանական քաղաքականության և միջազգային համագործակցության վարչությունում։ Հյուրերին ներկայացվել է բրիֆինգ Հայաստանի պաշտպանական և անվտանգային քաղաքականության վերաբերյալ:
Այցի շրջանակներում պատվիրակությունը եղել է նաև ՊՆ պաշտպանական ազգային հետազոտական և ՊՆ Վ. Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարաններում:

Делегация Грузии посетила Армению
13 Декабря, 2022 15:30С 12 по 14 декабря студенты и руководство "Стратегического курса обороны и безопасности" Школы развития оборонных институтов Министерства обороны Грузии находились в Армении с ознакомительным визитом.
Делегацию принимал Департамент оборонной политики и международного сотрудничества Министерства обороны РА. Гостям был представлен брифинг о политике обороны и безопасности Армении.
В рамках визита делегация также посетила Национальный исследовательский университет обороны и Военный университет имени В. Саргсяна Министерства обороны.