Հայտարարություն մասնագիտական լսումներ և դիտումներ անցկացնելու մասին
13 Դեկտեմբերի, 2022 15:001. ՀՀ զինված ուժերում երաժիշտ մասնագետների լսումներին հրավիրվում են մասնակցելու կլարնետ, ալտ և բարիտոն սաքսոֆոններ, գալարափող, շեփոր, ալտ, տենոր, բարիտոն, տուբա և փոքր թմբուկ երաժշտական գործիքներին տիրապետող զորակոչիկները։ Զորակոչիկների լսումներն անցկացվելու են N զորամասի՝ ԶՈւ ԳՇ զինվորական նվագախմբի փորձասրահում, հետևյալ ժամանակացույցով.
ա) 2023թ․ հունվարի 16-ին` ժամը 11:00-ին` ՊՆ զորակոչային և զորահավաքային համալրման ծառայության Երևանի թիվ 1 և 2 տարածքային ստորաբաժանումների մասնագետ զորակոչիկների հետ,
բ) 2023թ․ հունվարի 17-ին` ժամը 11:00-ին` ՊՆ զորակոչային և զորահավաքային համալրման ծառայության Երևանի թիվ 3 և 4 տարածքային ստորաբաժանումների մասնագետ զորակոչիկների հետ,
գ) 2023թ․ հունվարի 18-ին` ժամը 11:00-ին` ՊՆ զորակոչային և զորահավաքային համալրման ծառայության մարզերի տարածքային ստորաբաժանումների մասնագետ զորակոչիկների հետ,
2. ՀՀ զինված ուժերի երգի և պարի համույթի պարային խմբի համալրման նպատակով զորակոչիկների դիտումներն անցկացվելու են «Սարդարապատ» պարի համույթի փորձասրահում (ք. Երևան, Քաջազնունի 1) 2023թ․ հունվարի 19-ին` ժամը 11:00-ին` ՊՆ զորակոչային և զորահավաքային համալրման ծառայության բոլոր տարածքային ստորաբաժանումների պարարվեստի մասնագետ նորակոչիկների հետ։
Հավելյալ հարցերի դեպքում դիմել ՊՆ զորակոչային և զորահավաքային համալրման ծառայության տարածքային ստորաբաժանումներ կամ ՊՆ «Թեժ գիծ»՝ 1-28 հեռախոսահամարով։

Announcement of professional auditions and viewings
13 December, 2022 15:001. Conscripts who are proficient in clarinet, alto and baritone saxophone, clarinet, trumpet, alto, tenor, baritone, tuba and small drum musical instruments are invited to participate in auditions of music specialists of the Armed Forces of the Republic of Armenia. Auditions of conscripts will be held in the rehearsal hall of the military band of the N military unit, the General Staff of the Armed Forces, according to the following schedule:
a) On January 12, 2023, at 11:00 a.m., with the specialist conscripts of the Yerevan territorial units No. 1 and 2 of the Ministry of Defence Conscription and Recruiting Service.
b) On January 17, 2023, at 11:00 a.m., with the specialist conscripts of the Yerevan territorial units No. 3 and 4 of the Ministry of Defence Conscription and Recruiting Service.
c) 2023 on January 18, at 11:00 a.m., with specialist conscripts of the regional territorial units of the conscription and recruitment service of the Ministry of Defence.
2. In order to replenish the dance group of the song and dance ensemble of the RA Armed Forces, the viewings of conscripts will be held in the rehearsal hall of the "Sardarapat" dance ensemble (Yerevan, Kajaznuni 1) on January 19, 2023 at 11:00 a.m. with dance specialist conscripts from all regional divisions of the Ministry of Defence Conscription and Recruiting Service.
For more questions, contact the territorial units of the Ministry of Defence Conscription and Recruitment Service or the Ministry of Defence "Hotline" at 1-28.