Հայտարարություն մասնագիտական լսումներ և դիտումներ անցկացնելու մասին
13 Դեկտեմբերի, 2022 15:001. ՀՀ զինված ուժերում երաժիշտ մասնագետների լսումներին հրավիրվում են մասնակցելու կլարնետ, ալտ և բարիտոն սաքսոֆոններ, գալարափող, շեփոր, ալտ, տենոր, բարիտոն, տուբա և փոքր թմբուկ երաժշտական գործիքներին տիրապետող զորակոչիկները։ Զորակոչիկների լսումներն անցկացվելու են N զորամասի՝ ԶՈւ ԳՇ զինվորական նվագախմբի փորձասրահում, հետևյալ ժամանակացույցով.
ա) 2023թ․ հունվարի 16-ին` ժամը 11:00-ին` ՊՆ զորակոչային և զորահավաքային համալրման ծառայության Երևանի թիվ 1 և 2 տարածքային ստորաբաժանումների մասնագետ զորակոչիկների հետ,
բ) 2023թ․ հունվարի 17-ին` ժամը 11:00-ին` ՊՆ զորակոչային և զորահավաքային համալրման ծառայության Երևանի թիվ 3 և 4 տարածքային ստորաբաժանումների մասնագետ զորակոչիկների հետ,
գ) 2023թ․ հունվարի 18-ին` ժամը 11:00-ին` ՊՆ զորակոչային և զորահավաքային համալրման ծառայության մարզերի տարածքային ստորաբաժանումների մասնագետ զորակոչիկների հետ,
2. ՀՀ զինված ուժերի երգի և պարի համույթի պարային խմբի համալրման նպատակով զորակոչիկների դիտումներն անցկացվելու են «Սարդարապատ» պարի համույթի փորձասրահում (ք. Երևան, Քաջազնունի 1) 2023թ․ հունվարի 19-ին` ժամը 11:00-ին` ՊՆ զորակոչային և զորահավաքային համալրման ծառայության բոլոր տարածքային ստորաբաժանումների պարարվեստի մասնագետ նորակոչիկների հետ։
Հավելյալ հարցերի դեպքում դիմել ՊՆ զորակոչային և զորահավաքային համալրման ծառայության տարածքային ստորաբաժանումներ կամ ՊՆ «Թեժ գիծ»՝ 1-28 հեռախոսահամարով։

Объявление о профессиональных прослушиваниях и просмотрах
13 Декабря, 2022 15:001. Призывники, владеющие музыкальными инструментами кларнет, альт и баритон-саксофон, кларнет, труба, альт, тенор, баритон, туба и малый барабан, приглашаются для участия в прослушиваниях музыкальных специалистов Вооруженных Сил Республики Армения. Прослушивания призывников будут проходить в репетиционном зале военного оркестра воинской части N Генерального штаба Вооруженных Сил по следующему графику:
а) 12 января 2023 года, в 11:00, со специалистами-срочниками ереванских территориальных частей № 1 и 2 Службы призыва Министерства обороны.
б) 17 января 2023 года, в 11:00, со специалистами-срочниками ереванских территориальных частей № 3 и 4 Службы призыва Министерства обороны.
в) 2023 г. 18 января, в 11:00, со специалистами-срочниками областных территориальных подразделений службы призыва Министерства обороны.
2. В целях пополнения танцевального коллектива ансамбля песни и пляски ВС РА 19 января 2023 года в 11:00 в репетиционном зале ансамбля танца "Сардарапат" (г. Ереван, Каджазнуни 1) состоятся просмотры призывников с призывниками-специалистами по танцам всех территориальных подразделений Службы призыва Минобороны.
По дополнительным вопросам обращайтесь в территориальные подразделения Службы призыва Минобороны или на "Горячую линию" Минобороны по телефону 1-28.