Վերապատրաստման դասընթաց ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչների համար
6 Դեկտեմբերի, 2022 18:11ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը դեկտեմբերի 6-ին ՊՆ պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարանում կազմակերպել է վերապատրաստման դասընթաց ՊՆ-ում հավատարմագրված ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչների համար:
Դասընթացը վարել են ՊՆ ներկայացուցիչներ, ՊԱՀՀ-ի դասախոսներ և հրավիրված փորձագետներ: Կարևորվել է լրատվամիջոցների դերը պաշտպանական ոլորտին վերաբերող տեղեկատվությունը մասնագիտորեն ներկայացնելու հարցում: Քննարկվել են նաև բանակային խնդիրներին առնչվող տեղեկատվության տրամադրման ու հրապարակման, զինված ուժերում տեղի ունեցող իրադարձությունների լուսաբանմանն առնչվող մի շարք հարցեր։
Դասընթացի ավարտին մասնակիցներին տրվել են հավաստագրեր:

Training for media representatives
6 December, 2022 18:11On December 6, the RA Ministry of Defence organized a training for media representatives accredited by the Ministry of Defence at the National Defence Research University of the Ministry of Defence.
The training was conducted by representatives of the Ministry of Defence, professors of the NDRU and invited experts. The importance of the role of the media in the professional presentation of information related to the defense sphere was highlighted. A number of issues related to the provision and publication of information related to army issues and the coverage of the events taking place in the armed forces were also discussed.
Certificates were given to participants at the end of the training.