Վերապատրաստման դասընթաց ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչների համար
6 Դեկտեմբերի, 2022 18:11ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը դեկտեմբերի 6-ին ՊՆ պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարանում կազմակերպել է վերապատրաստման դասընթաց ՊՆ-ում հավատարմագրված ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչների համար:
Դասընթացը վարել են ՊՆ ներկայացուցիչներ, ՊԱՀՀ-ի դասախոսներ և հրավիրված փորձագետներ: Կարևորվել է լրատվամիջոցների դերը պաշտպանական ոլորտին վերաբերող տեղեկատվությունը մասնագիտորեն ներկայացնելու հարցում: Քննարկվել են նաև բանակային խնդիրներին առնչվող տեղեկատվության տրամադրման ու հրապարակման, զինված ուժերում տեղի ունեցող իրադարձությունների լուսաբանմանն առնչվող մի շարք հարցեր։
Դասընթացի ավարտին մասնակիցներին տրվել են հավաստագրեր:

Тренинг для представителей СМИ
6 Декабря, 2022 18:116 декабря Министерство обороны РА организовало тренинг для представителей СМИ, аккредитованных Министерством обороны, в Национальном исследовательском университете обороны Министерства обороны.
Тренинг был проведен представителями Министерства обороны, профессорами НИУО и приглашенными экспертами. Была подчеркнута важность роли средств массовой информации в профессиональном представлении информации, связанной с оборонной сферой. Также был обсужден ряд вопросов, связанных с предоставлением и публикацией информации, касающейся армейских вопросов, и освещением событий, происходящих в вооруженных силах.
В конце тренинга участникам были вручены сертификаты.