Տրվել է համալիր և բազմակողմանի ստուգումների մեկնարկը
1 Դեկտեմբերի, 2022 19:51Ուսումնական տարվա արդյունքների ամփոփման շրջանակներում, մեկնարկել են զորամիավորումների, զորամասերի համալիր և բազմակողմանի ստուգումները:
Համալիր ստուգումների ընթացքում գնահատվում է մարտական պատրաստականության, պատրաստության, կառավարման համակարգի և զորքերի ապահովման վիճակը:
Ստորաբաժանումները բերվել են համապատասխան մարտական պատրաստականության աստիճանի և անցել առաջադրված խնդիրների կատարմանը։

Complex and comprehensive inspections have been launched
1 December, 2022 19:51Within the framework of summarizing the results of the academic year, complex and comprehensive inspections of army corps and military units have started.
During complex inspections, the state of combat readiness, training, management system and support of troops is assessed.
The subdivisions were brought to the appropriate level of combat readiness and performed the assigned tasks.