Պաշտպանության նախարարն այցելել է N բանակային զորամիավորում
30 Նոյեմբերի, 2022 20:46Նոյեմբերի 30-ին պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը՝ ԶՈւ ԳՇ պետ, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանի ուղեկցությամբ, այցելել է N բանակային զորամիավորում։
Շրջայցի ընթացքում նախարար Պապիկյանը հետևել է բնագծերում իրականացվող ամրաշինական, կահավորման և ինժեներական աշխատանքներին։
Այնուհետև, Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է զորամիավորման ուսումնական գումարտակի զինվորների հետ։ Զրույցի ընթացքում, հետաքրքրվելով ժամկետային զինծառայողների ծառայությամբ, բարոյահոգեբանական վիճակով, ուսումնական գործընթացով, պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է մանրամասներ պաշտպանական ոլորտում իրականացվող բարեփոխումների և ներդրվող նոր ծրագրերի վերաբերյալ։
Շրջայցի ավարտին պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը ծանոթացել է զորամասերից մեկում ընթացող շինարարական աշխատանքներին։

The Minister of Defence visited N army corp
30 November, 2022 20:46On November 30, Minister of Defence Suren Papikyan, accompanied by Major General Edward Asryan, Chief of the Armed Forces General Staff, First Deputy Minister of Defence, visited N army corp.
During the tour, Minister Papikyan observed the construction, furnishing and engineering works carried out in the lines.
Then, Suren Papikyan met with the servicemen of the training battalion of the army corp. During the conversation, inquiring about the service of conscripts, their moral and psychological state, the training process, the Minister of Defence presented details about the reforms implemented in the defence sector and the new programs being implemented.
At the end of the tour, the head of the defence department got acquainted with the ongoing construction works in one of the military units.