Պաշտպանության նախարարն այցելել է N բանակային զորամիավորում
30 Նոյեմբերի, 2022 20:46Նոյեմբերի 30-ին պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը՝ ԶՈւ ԳՇ պետ, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանի ուղեկցությամբ, այցելել է N բանակային զորամիավորում։
Շրջայցի ընթացքում նախարար Պապիկյանը հետևել է բնագծերում իրականացվող ամրաշինական, կահավորման և ինժեներական աշխատանքներին։
Այնուհետև, Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է զորամիավորման ուսումնական գումարտակի զինվորների հետ։ Զրույցի ընթացքում, հետաքրքրվելով ժամկետային զինծառայողների ծառայությամբ, բարոյահոգեբանական վիճակով, ուսումնական գործընթացով, պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է մանրամասներ պաշտպանական ոլորտում իրականացվող բարեփոխումների և ներդրվող նոր ծրագրերի վերաբերյալ։
Շրջայցի ավարտին պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը ծանոթացել է զորամասերից մեկում ընթացող շինարարական աշխատանքներին։

Министр обороны посетил армейский корпус N
30 Ноября, 2022 20:4630 ноября министр обороны Сурен Папикян в сопровождении начальника Генерального штаба Вооруженных Сил, первого заместителя министра обороны генерал-майора Эдварда Асряна посетил армейский корпус N.
В ходе визита министр Папикян ознакомился со строительными, укрепительными и инженерными работами.
Затем Сурен Папикян встретился с военнослужащими учебного батальона армейского корпуса. В ходе беседы, поинтересовавшись службой призывников, их морально-психологическим состоянием, учебным процессом, министр обороны подробно представил проводимые в оборонной сфере реформы и новых программы.
В завершение визита руководитель оборонного ведомства ознакомился с ходом строительных работ в одной из воинских частей.