Զինված ուժերում անցկացվում են համալիր ստուգումներ
29 Նոյեմբերի, 2022 14:55Նոյեմբերի 28-ից ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետ, պաշտպանության նախարարի 1-ին տեղակալի կողմից, ուսումնական տարվա արդյունքների ամփոփման շրջանակներում, նախաձեռնվել են ենթակա զորամիավորումների, միավորումների, զորամասերի համալիր և բազմակողմանի ստուգումներ:
Համալիր ստուգումների նպատակը մարտական պատրաստականության, պատրաստության, կառավարման համակարգի և զորքերի ապահովման վիճակի գնահատումն է:

Complex inspections are being carried out in the Armed Forces
29 November, 2022 14:55On November 28, the Head of the General Staff of the RA Armed Forces, the 1st Deputy Minister of Defence initiated complex and comprehensive inspections of army corps, formations, and military units as part of summing up the results of the academic year.
The purpose of the complex inspections is to assess the state of combat readiness, training, control and support systems of troops.