28 Նոյեմբերի, 2022 15:30Նոյեմբերի 28-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի գլխավորությամբ անցկացվել է աշխատանքային խորհրդակցություն, որին մասնակցել է ՀՀ ՊՆ, ԶՈՒ և ԶՈՒ ԳՇ ղեկավար կազմը, բանակային զորամիավորումների հրամանատարական կազմը:
Խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են զինված ուժերում իրականացվող աշխատանքների, մասնավորապես՝ ձմեռային փուլի նախապատրաստական միջոցառումների, ինժեներական և թիկունքային ապահովման հետ կապված մի շարք հարցեր: Նախարարին զեկուցվել են նախորդիվ անցկացված աշխատանքային խորհրդակցությունների ժամանակ տրված հանձնարարականների կատարման ընթացքը:
Բարձրացված խնդիրների առնչությամբ պաշտպանության նախարարը համապատասխան ցուցումներ և հանձնարարականներ է տվել պատասխանատու ստորաբաժանումների ղեկավարներին:

Consultation chaired by RA Minister of Defence was held
28 November, 2022 15:30On November 28, a consultation chaired by RA Minister of Defence Suren Papikyan was held, which was attended by the leadership of the Ministry of Defence, the Armed Forces General Staff, and the commanders of the army units.
During the meeting reports on the engineering, logistics and work done over the winter were presented, as well as upcoming issues were outlined.
The minister was informed about the implementation of the instructions given during the previously held consultations.
Following the meeting, the Minister of Defence gave instructions to the heads of the responsible departments to eliminate the identified problems.