28 Նոյեմբերի, 2022 15:30Նոյեմբերի 28-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի գլխավորությամբ անցկացվել է աշխատանքային խորհրդակցություն, որին մասնակցել է ՀՀ ՊՆ, ԶՈՒ և ԶՈՒ ԳՇ ղեկավար կազմը, բանակային զորամիավորումների հրամանատարական կազմը:
Խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են զինված ուժերում իրականացվող աշխատանքների, մասնավորապես՝ ձմեռային փուլի նախապատրաստական միջոցառումների, ինժեներական և թիկունքային ապահովման հետ կապված մի շարք հարցեր: Նախարարին զեկուցվել են նախորդիվ անցկացված աշխատանքային խորհրդակցությունների ժամանակ տրված հանձնարարականների կատարման ընթացքը:
Բարձրացված խնդիրների առնչությամբ պաշտպանության նախարարը համապատասխան ցուցումներ և հանձնարարականներ է տվել պատասխանատու ստորաբաժանումների ղեկավարներին:

Совещание под руководством министра обороны РА
28 Ноября, 2022 15:3028 ноября под руководством министра обороны РА Сурена Папикяна состоялось рабочее совещание, в котором приняли участие руководящий состав Министерства обороны РА, Вооруженных Сил и Генерального штаба Вооруженных Сил, командный состав армейских соединений.
В ходе совещания обсуждался ряд вопросов, связанных с работой, проводимой в вооруженных силах, в частности мероприятия по подготовке к зимнему этапу, инженерному и тыловому обеспечению.
Министру было доложено о выполнении поручений, данных в ходе ранее проведенных рабочих совещаний.
В связи с поднятыми вопросами министр обороны дал соответствующие указания поручения и поручения руководителям ответственных подразделений.