26 Նոյեմբերի, 2022 14:30Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը շարունակում է ապատեղեկատվություն տարածել:
Ադրբեջանի ՊՆ հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները նոյեմբերի 26-ին՝ ժամը 00:05-00:20-ն ընկած ժամանակահատվածում, կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանագոտու արևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, չի համապատասխանում իրականությանը:
Ինչպես վաղ առավոտյան ՀՀ ՊՆ-ն հայտնել է, Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումներն են նոյեմբերի 25-ի լույս 26-ի գիշերը խախտել հրադադարը՝ տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակ բացելով հայկական դիրքերի ուղղությամբ:

26 Ноября, 2022 14:30Министерство обороны Азербайджана продолжает распространять дезинформацию.
Сообщение МО Азербайджана о том, что якобы 26 ноября, между 00:05 и 00:20, подразделения ВС РА открыли огонь в направлении азербайджанских позиций, расположенных в восточной части армяно-азербайджанской границы, не соответствует действительности.
Как сообщило рано утром Министерство обороны РА, в ночь с 25 на 26 ноября режим прекращения огня нарушили подразделения ВС Азербайджана, открыв огонь из огнестрельного оружия разного калибра в направлении армянских позиций.