25 Նոյեմբերի, 2022 17:00Նոյեմբերի 25-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արման Սարգսյանն ընդունել է ԵՄ Արտաքին գործողությունների եվրոպական ծառայության Ռուսաստանի, Արևելյան գործընկերության, Կենտրոնական Ասիայի, տարածաշրջանային համագործակցության և ԵԱՀԿ հարցերով կառավարող տնօրեն Միխայել Զիբերտին: Հանդիպմանը մասնակցել է նաև ՀՀ-ում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, արտակարգ և լիազոր դեսպան Անդրեա Վիկտորինը:
Հանդիպման ընթացքում Արման Սարգսյանը հյուրերին ներկայացրել է հայ-ադրբեջանական սահմանին տիրող իրավիճակը:
Կողմերը քննարկել են նաև ԵՄ դիտորդական կարողությունների գործունեությանն առնչվող հարցեր: Պաշտպանության նախարարի տեղակալը վերահաստատել է առաքելությանն աջակցելու պատրաստակամությունը:

25 Ноября, 2022 17:0025 ноября заместитель министра обороны РА Арман Саркисян принял управляющего директора Европейской службы внешних действий ЕС по вопросам России, Восточного партнерства, Центральной Азии, регионального сотрудничества и ОБСЕ Михаэля Зиберта. Андреа Викторин, глава делегации ЕС в Армении, чрезвычайный и полномочный посол, также принял участие во встрече.
В ходе встречи Арман Саркисян представил гостям ситуацию на армяно - азербайджанской границе.
Стороны обсудили также вопросы, касающиеся деятельности наблюдательных возможностей ЕС. Заместитель министра обороны подтвердил готовность содействовать миссии.