25 Նոյեմբերի, 2022 17:00Նոյեմբերի 25-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արման Սարգսյանն ընդունել է ԵՄ Արտաքին գործողությունների եվրոպական ծառայության Ռուսաստանի, Արևելյան գործընկերության, Կենտրոնական Ասիայի, տարածաշրջանային համագործակցության և ԵԱՀԿ հարցերով կառավարող տնօրեն Միխայել Զիբերտին: Հանդիպմանը մասնակցել է նաև ՀՀ-ում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, արտակարգ և լիազոր դեսպան Անդրեա Վիկտորինը:
Հանդիպման ընթացքում Արման Սարգսյանը հյուրերին ներկայացրել է հայ-ադրբեջանական սահմանին տիրող իրավիճակը:
Կողմերը քննարկել են նաև ԵՄ դիտորդական կարողությունների գործունեությանն առնչվող հարցեր: Պաշտպանության նախարարի տեղակալը վերահաստատել է առաքելությանն աջակցելու պատրաստակամությունը:

Meeting at the RA Ministry of Defence administrative complex
25 November, 2022 17:00On November 25, RA Deputy Defence Minister Arman Sargsyan received Michael Zibert, Managing Director of the European External Action Service for Russia, Eastern Partnership, Central Asia, Regional Cooperation and OSCE. Andrea Victorin, head of the EU delegation to Armenia, ambassador extraordinary and plenipotentiary, also participated in the meeting.
During the meeting, Arman Sargsyan presented the situation on the Armenian-Azerbaijani border to the guests.
The parties also discussed issues related to the activity of EU observational capacities. The Deputy Minister of Defence reaffirmed the willingness to support the mission.