Գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանն ընդունել է ՆԱՏՕ-ի խորհրդատվական խմբին
24 Նոյեմբերի, 2022 21:00Նոյեմբերի 21-ից 24-ը «Պաշտպանական կրթության զարգացման» հայաստանյան ծրագրի ՆԱՏՕ-ի «Գործընկերություն հանուն խաղաղության» կոնսորցիումի խորհրդատվական խմբի կողմից ՀՀ ՊՆ և ԶՈւ ԳՇ ներկայացուցիչների համար Հայաստանում անցկացվել է «Արհեստավարժ սերժանտական համակարգի դերը և նշանակությունը ժամանակակից զինված ուժերում» խորագրով սեմինար:
Միջոցառման շրջանակներում արտերկրի գործընկերները ներկայացրել են ժամանակակից զինված ուժերում արհեստավարժ սերժանտական համակարգի առանձնահատկությունները և զարգացման միտումները, վերջինիս դերակատարությունը զինված ուժերում և ժամանակակից պատերազմավարման գործում:
«Պաշտպանական կրթության զարգացման» հայաստանյան ծրագրի խորհրդատվական խմբին ընդունել է ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետ, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանը։ Հանդիպման ընթացքում ամփոփվել են անցկացված միջոցառման արդյունքները, նախանշվել հետագա փոխգործակցության ուղիները:

Генерал-майор Эдвард Асрян принял консультативную группу НАТО
24 Ноября, 2022 21:00С 21 по 24 ноября консультативная группа консорциума НАТО "Партнерство ради мира" программы "Развитие оборонного образования" в Армении провела семинар для представителей Министерства обороны и Генерального штаба Вооруженных Сил Армении на тему "Роль и значение профессионального сержанта система в современных вооруженных силах"․
В рамках мероприятия зарубежные партнеры представили особенности и тенденции развития системы профессионального сержантства в современных вооруженных силах, ее роль в вооруженных силах и современной войне.
Консультативную группу армянской программы "Развитие оборонного образования" принял начальник Генерального штаба Вооруженных Сил РА, первый заместитель министра обороны генерал-майор Эдвард Асрян. В ходе встречи были подведены итоги мероприятия, намечены пути дальнейшего взаимодействия.