Գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանն ընդունել է ՆԱՏՕ-ի խորհրդատվական խմբին
24 Նոյեմբերի, 2022 21:00Նոյեմբերի 21-ից 24-ը «Պաշտպանական կրթության զարգացման» հայաստանյան ծրագրի ՆԱՏՕ-ի «Գործընկերություն հանուն խաղաղության» կոնսորցիումի խորհրդատվական խմբի կողմից ՀՀ ՊՆ և ԶՈւ ԳՇ ներկայացուցիչների համար Հայաստանում անցկացվել է «Արհեստավարժ սերժանտական համակարգի դերը և նշանակությունը ժամանակակից զինված ուժերում» խորագրով սեմինար:
Միջոցառման շրջանակներում արտերկրի գործընկերները ներկայացրել են ժամանակակից զինված ուժերում արհեստավարժ սերժանտական համակարգի առանձնահատկությունները և զարգացման միտումները, վերջինիս դերակատարությունը զինված ուժերում և ժամանակակից պատերազմավարման գործում:
«Պաշտպանական կրթության զարգացման» հայաստանյան ծրագրի խորհրդատվական խմբին ընդունել է ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետ, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանը։ Հանդիպման ընթացքում ամփոփվել են անցկացված միջոցառման արդյունքները, նախանշվել հետագա փոխգործակցության ուղիները:

24 November, 2022 21:00From November 21 to 24, the advisory group of the NATO "Partnership for Peace" consortium of the "Development of Defence Education" program in Armenia held a seminar for representatives of the Defence Ministry and the General Staff of the Armed Forces of Armenia on the topic "The role and significance of the professional sergeant system in the modern armed forces"․
Within the framework of the event, foreign partners presented the features and development trends of the professional sergeant system in the modern armed forces, its role in the armed forces and modern warfare.
The advisory group of the Armenian "Development of Defence Education" program was received by the Chief of the General Staff of the RA Armed Forces, First Deputy Minister of Defence, Major General Edward Asryan. During the meeting, the results of the event were summarized, the ways of further interaction were outlined.