Պաշտպանության նախարարության կազմակերպած մարտական հրաձգության դասընթացները շարունակվում են
12 Նոյեմբերի, 2022 18:00Իգական սեռի ներկայացուցիչների հերթական խումբը նոյեմբերի 12-ին այցելել է զորավարժարան, որտեղ նախապես բացազատված ուսումնական կետերում դասընթացի մասնակիցներին են ներկայացվել ժամանակակից սպառազինության մի շարք նմուշների, ջերմատեսիլ սարքերի, նշանոցների մարտավարատեխնիկական առանձնահատկությունները։
Հաջորդիվ դասընթացի հերթական խմբի մասնակիցների հետ անցկացվել է հրաձգային մարզում՝ կրակային ճիշտ դիրքի զբաղեցում, պահեստատուփի լիցքավորում, անվտանգության կանոնների հրահանգավորում, թիրախի նշանառում և իհարկե՝ գործնական հրաձգության վարում ինքնաձիգներից։ Հիշեցնենք նաև, որ ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը գործարկել է նաև նոր էլեկտրոնային հարթակ, որտեղ մարտական հրաձգության դասընթացներին մասնակցած քաղաքացիները կարող են թողնել դասընթացի վերաբերյալ իրենց մեկնաբանությունները և առաջարկությունները, անցնելով հետևյալ https://shooting.mil.am հղումով:

Combat shooting trainings organized by the Ministry of Defence continue
12 November, 2022 18:00On November 12, another group of females visited the military training center, where the tactical and technical features of a number of modern weapons, thermal imaging devices, and targets were presented to the participants of the training at the presented training points.
Next, a shooting training was conducted with the participants of the group: taking the correct firing position, loading the magazine, instructing on safety rules, marking the target, and of course, practicing shooting from rifles. We should also remind that the RA Ministry of Defence has also launched a new electronic platform, where citizens who have participated in the combat shooting training can leave their comments and suggestions regarding the training by following this link- https://shooting.mil.am