11 Նոյեմբերի, 2022 16:30Նոյեմբերի 11-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ֆան Յունին և ՀՀ-ում ՉԺՀ դեսպանության պաշտպանական հարցերով նորանշանակ ռազմական կցորդ, ավագ գնդապետ Ան Ցյանին:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը շնորհավորել է Ան Ցյանին պաշտպանական հարցերով ռազմական կցորդի պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ ու մաղթել նորանոր հաջողություններ և արդյունաշատ աշխատանք:
Հանդիպման ընթացքում պաշտպանության նախարարը դեսպանին ներկայացրել է ադրբեջանական վերջին ռազմական ագրեսիայի հետևանքով ստեղծված իրադրությունը:
Զրուցակիցները բարձր են գնահատել հայ-չինական երկկողմ հարաբերությունները:
Քննարկվել են պաշտպանական ոլորտում երկկողմ համագործակցության ընթացքը, զարգացման և ընդլայնման հնարավորությունները:

11 Ноября, 2022 16:3011 ноября министр обороны РА Сурен Папикян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Китайской Народной Республики в РА Фань Юня и новоназначенного военного атташе по обороне Посольства Китайской Народной Республики в РА старшего полковника Ань Цяня.
Министр обороны РА поздравил Ань Цяна со вступлением в должность военного атташе по обороне и пожелал ему новых успехов и продуктивной работы.
В ходе встречи министр обороны представил послу ситуацию, создавшуюся в результате последней военной агрессии Азербайджана.
Собеседники высоко оценили армяно-китайские двусторонние отношения.
Был обсужден ход двустороннего сотрудничества в области обороны, возможности для развития и расширения.