11 Նոյեմբերի, 2022 16:30Նոյեմբերի 11-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ֆան Յունին և ՀՀ-ում ՉԺՀ դեսպանության պաշտպանական հարցերով նորանշանակ ռազմական կցորդ, ավագ գնդապետ Ան Ցյանին:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը շնորհավորել է Ան Ցյանին պաշտպանական հարցերով ռազմական կցորդի պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ ու մաղթել նորանոր հաջողություններ և արդյունաշատ աշխատանք:
Հանդիպման ընթացքում պաշտպանության նախարարը դեսպանին ներկայացրել է ադրբեջանական վերջին ռազմական ագրեսիայի հետևանքով ստեղծված իրադրությունը:
Զրուցակիցները բարձր են գնահատել հայ-չինական երկկողմ հարաբերությունները:
Քննարկվել են պաշտպանական ոլորտում երկկողմ համագործակցության ընթացքը, զարգացման և ընդլայնման հնարավորությունները:

Meeting at the administrative complex of the RA Ministry of Defence
On November 11, RA Minister of Defence Suren Papikyan received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the People's Republic of China to the RA Fan Yun and the newly appointed military attache for defence of the Embassy of the People's Republic of China in the RA Senior Colonel An Qian.
The RA Defence Minister congratulated An Qiang on assuming the post of Military Attache for Defence and wished him new successes and productive work.
During the meeting, the Minister of Defence presented to the ambassador the situation created as a result of the latest Azerbaijani military aggression.
The interlocutors highly appreciated the Armenian-Chinese bilateral relations.
The course of bilateral cooperation in the field of defence, opportunities for development and expansion were discussed.