Մեկնարկել է պաշտպանության նախարարության կազմակերպած հրաձգության դասընթացի առաջին փուլը
5 Նոյեմբերի, 2022 22:30Նոյեմբերի 5-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը այցելել է զորավարժարան, որտեղ հետևել է պաշտպանության նախարարության կազմակերպած հրաձգության դասընթացների մեկնարկին (այս փուլում առաջնահերթություն է տրվել իգական սեռի ներկայացուցիչներին)։
Շրջելով բացազատված ուսումնական կետերով, նախարար Պապիկյանը հետաքրքրվել է գործնական վարժանքների ընթացքով, ինչպես նաև զրուցել մասնակիցների հետ։
Վարժանքներին ներգրավված քաղաքացիները շնորհակալություն են հայտնել իրենց խնդրանքներին գործուն ընթացք տալու համար, և հույս հայտնել, որ նմանօրինակ միջոցառումները շարունակական կլինեն։
Շնորհակալություն հայտնելով հայրենիքի պաշտպանության գործին անմիջական մասնակցության հայտ ներկայացրած կանանց, որոնց շարքերում կան նաև զոհված զինծառայողների մայրեր և կանայք, նախարար Պապիկյանը վստահեցրել է, որ այս փորձնական վարժանքների հաջող ավարտի և արդյունքների դեպքում, պաշտպանական գերատեսչությունը պատրաստակամ է դրանք փոխարինել առավել երկարաժամկետ և բովանդակային ծրագրերով։

The first round of the shooting training organized by the Ministry of Defence has started
5 November, 2022 22:30On November 5, RA Minister of Defence Suren Papikyan visited the military training center, where he observed the start of the shooting training organized by the Ministry of Defence (priority was given to female representatives at this stage).
Walking through the presented training centers, Minister Papikyan inquired about the progress of the practical exercises, and also talked with the participants.
The citizens participating in the training thanked for responding to their requests and expressed the hope that such events would be continuous.
Expressing his gratitude to the women who applied for direct participation in the defence of the motherland, among whom there are also mothers and wives of fallen servicemen, Minister Papikyan assured that in case of the successful completion and results of these experimental exercises, the defence department is ready to replace them with more long-term and meaningful programs.