Մեկնարկել է պաշտպանության նախարարության կազմակերպած հրաձգության դասընթացի առաջին փուլը
5 Նոյեմբերի, 2022 22:30Նոյեմբերի 5-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը այցելել է զորավարժարան, որտեղ հետևել է պաշտպանության նախարարության կազմակերպած հրաձգության դասընթացների մեկնարկին (այս փուլում առաջնահերթություն է տրվել իգական սեռի ներկայացուցիչներին)։
Շրջելով բացազատված ուսումնական կետերով, նախարար Պապիկյանը հետաքրքրվել է գործնական վարժանքների ընթացքով, ինչպես նաև զրուցել մասնակիցների հետ։
Վարժանքներին ներգրավված քաղաքացիները շնորհակալություն են հայտնել իրենց խնդրանքներին գործուն ընթացք տալու համար, և հույս հայտնել, որ նմանօրինակ միջոցառումները շարունակական կլինեն։
Շնորհակալություն հայտնելով հայրենիքի պաշտպանության գործին անմիջական մասնակցության հայտ ներկայացրած կանանց, որոնց շարքերում կան նաև զոհված զինծառայողների մայրեր և կանայք, նախարար Պապիկյանը վստահեցրել է, որ այս փորձնական վարժանքների հաջող ավարտի և արդյունքների դեպքում, պաշտպանական գերատեսչությունը պատրաստակամ է դրանք փոխարինել առավել երկարաժամկետ և բովանդակային ծրագրերով։

Стартовал первый этап стрелковых занятий, организованных Министерством обороны
5 Ноября, 2022 22:305 ноября министр обороны РА Сурен Папикян посетил полигон, где наблюдал за началом стрелковых занятий, организованных Министерством обороны. Приоритет на данном этапе был отдан представительницам женского пола.
Проходя по представленным учебным пунктам, министр Папикян поинтересовался ходом практических занятий, а также побеседовал с участниками.
Граждане, участвовавшие в занятиях, поблагодарили за отклик на их просьбы и выразили надежду, что такие мероприятия будут продолжаться.
Выразив признательность женщинам, подавшим заявки на непосредственное участие в защите Родины, среди которых есть также матери и жены погибших военнослужащих, министр Папикян заверил, что в случае успешного завершения и результатов этих экспериментальных занятий оборонное ведомство готово заменить их более долгосрочными и содержательными программами.