2 Նոյեմբերի, 2022 14:30Նոյեմբերի 2-ին պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է ԵՄ պատվիրակությանը՝ Վրաստանում ԵՄ դիտորդական առաքելության ղեկավար և Հայաստանում ԵՄ դիտորդական կարողության ղեկավար Մարեկ Շիգելին և Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար Անդրեա Վիկտորինին:
Պաշտպանության նախարարը բարձր գնահատելով դիտորդական առաքելության աշխատանքը, վերահաստատել է առաքելության աշխատանքներին աջակցելու պատրաստակամությունը:
Քննարկվել են դիտորդական առաքելության գործունեությանը և համագործակցությանն առնչվող մի շարք հարցեր:

2 November, 2022 14:30On November 2, Defence Minister Suren Papikyan received the EU delegation, the head of the EU observation mission in Georgia and the head of the EU observation capacity in Armenia, Marek Szczygiel, and the head of the EU delegation in Armenia, Andrea Viktorin.
Highly appreciating the work of the observation mission, the Minister of Defence reaffirmed his willingness to support the work of the mission.
A number of issues related to the activity and cooperation of the observation mission were discussed.