Պաշտպանության նախարարն ընդունել է Ֆրանսիայի պատվիրակությանը
27 Հոկտեմբերի, 2022 18:00Հոկտեմբերի 27-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Ֆրանսիայի ԶՈՒ նախարարության միջազգային հարաբերությունների և ռազմավարության գլխավոր վարչության Եվրոպա-Ամերիկա-Բազմակողմ գործողությունների ծառայության պետ Գիյոմ Օլանժիեի գլխավորած պատվիրակությանը:
Հանդիպմանը մասնակցել է նաեւ ՀՀ-ում Ֆրանսիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Անն Լույոն:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՀՀ պաշտպանության նախարարի՝ Ֆրանսիա կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում ձեռքբերված պայմանավորվածությունների կատարման ընթացքը և պաշտպանական ոլորտում հայ-ֆրանսիական համագործակցության զարգացման հնարավորությունները։
Նախորդիվ պատվիրակությունը աշխատանքային քննարկումներ է իրականացրել ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ-պաշտպանության նախարարի 1-ին տեղակալ, գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանի և ՊՆ պաշտպանական քաղաքականության և միջազգային համագործակցության վարչության պետ Լևոն Այվազյանի հետ:

The Minister of Defence received the French delegation
27 October, 2022 18:00On October 27, RA Defense Minister Suren Papikyan received the delegation headed by Guillaume Olangier, head of the Europe-America Multilateral Operations Service of the General Department of International Relations and Strategy of the French Ministry of Defense.
Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of France to Armenia Anne Luyo also participated in the meeting.
During the meeting, the sides discussed the implementation of the agreements reached during the working visit of the RA Defence Minister to France and the possibilities of developing Armenian-French cooperation in the defence sphere.
Earlier, the delegation held working discussions with the 1st Deputy Minister of Defence of the General Staff of the RA Armed Forces, Major General Edward Asryan and the Head of the Defence Policy and International Cooperation Department of the Defense Ministry, Levon Ayvazyan.