Հայաստան է այցելել Ղազախստանի ռազմական ոստիկանության պատվիրակությունը
20 Հոկտեմբերի, 2022 13:30Հայաստանի Հանրապետության և Ղազախստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունների երկկողմ համագործակցության շրջանակում հոկտեմբերի 17-ից 19-ը Հայաստանում էր Ղազախստանի զինված ուժերի ռազմական ոստիկանության պատվիրակությունը:
Պատվիրակության անդամներին, ՀՀ-ում ՂՀ ռազմական կցորդ, գնդապետ Կ. Օրիմբաևի ուղեկցությամբ, ընդունել է ՀՀ ՊՆ ՌՈ պետ, գեներալ-մայոր Աշոտ Զաքարյանը:
Զրուցակիցները քննարկել են երկկողմ համագործակցության և փորձի փոխանակման հետ կապված մի շարք հարցեր, կարևորել նմանօրինակ հանդիպումները:
Այցի շրջանակում ՂՀ ռազմական ոստիկանության պատվիրակությունն այցելել է նաև Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր, հարգանքի տուրք մատուցել Հայոց ցեղասպանության սրբադասված նահատակների հիշատակին:

Делегация военной полиции Казахстана посетила Армению
20 Октября, 2022 13:30В рамках двустороннего сотрудничества министерств обороны Республики Армения и Республики Казахстан с 17 по 19 октября в Армении находилась делегация военной полиции Вооруженных Сил Казахстана.
Члены делегации в сопровождении военного атташе Министерства обороны РА полковника К. Оримбаева были приняты начальником Министерства обороны РА генерал-майором Ашотом Закаряном.
Собеседники обсудили ряд вопросов, касающихся двустороннего сотрудничества и обмена опытом, и подчеркнули важность подобных встреч.
В рамках визита делегация военной полиции РА также посетила мемориальный комплекс Цицернакаберд и почтила память канонизированных жертв Геноцида армян.