16 Հոկտեմբերի, 2022 11:30Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը հերթական կեղծ հաղորդագրությունն է տարածել այն մասին, թե իբր ՀՀ ԶՈւ ստորաբաժանումները կրակ են բացել ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ:
ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ չեն բացել ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, իսկ Ադրբեջանի ՊՆ նմանօրինակ ապատեղեկատվության ամենօրյա տարածումը ոչ այլ ինչ է, քան արհեստականորեն սահմանային լարվածություն ստեղծելու փորձ:

16 Октября, 2022 11:30Министерство обороны Азербайджана распространило очередное ложное сообщение о том, что якобы подразделения ВС РА открыли огонь в направлении азербайджанских позиций.
Подразделения ВС РА не открывали огня в направлении азербайджанских позиций, и ежедневное распространение Минобороны Азербайджана подобной дезинформации является не чем иным, как попыткой искусственно создать приграничную напряженность.