Էդվարդ Ասրյանն ընդունել է ԵՄ տեխնիկական գնահատման առաքելության անդամներին
15 Հոկտեմբերի, 2022 17:10Հոկտեմբերի 15-ին ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ-պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանն ընդունել է ԵՄ տեխնիկական գնահատման առաքելության անդամներին:
Գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանը ողջունել է առաքելության այցը Հայաստան և հայտնել առաքելության հետ համագործակցելու և առաքելությանն աջակցելու ՀՀ զինված ուժերի պատրաստակամությունը, ներկայացրել սեպտեմբերի 13-ի ադրբեջանական լայնածավալ ագրեսիայի արդյունքում ստեղծված իրավիճակը:
Հանդիպման ընթացքում ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետին են ներկայացվել առաքելության հիմնական նպատակներն ու խնդիրները: Զրուցակիցները քննարկել են առաքելության գործունեության տեխնիկական և կազմակերպչական հարցեր:

Эдвард Асрян принял членов Миссии ЕС по технической оценке
15 Октября, 2022 17:1015 октября начальник штаба ВС РА, первый заместитель министра обороны, генерал-майор Эдуард Асрян принял членов миссии ЕС по технической оценке.
Генерал-майор Эдвард Асрян приветствовал визит миссии в Армению и выразил готовность ВС РА оказать поддержку и сотрудничество с миссией, представил ситуацию, создавшуюся в результате крупномасштабной агрессии Азербайджана 13 сентября.
В ходе встречи начальнику Генерального штаба ВС РА были представлены основные цели и задачи миссии. Собеседники обсудили технические и организационные вопросы деятельности миссии.