Էդվարդ Ասրյանն ընդունել է ԵՄ տեխնիկական գնահատման առաքելության անդամներին
15 Հոկտեմբերի, 2022 17:10Հոկտեմբերի 15-ին ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ-պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանն ընդունել է ԵՄ տեխնիկական գնահատման առաքելության անդամներին:
Գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանը ողջունել է առաքելության այցը Հայաստան և հայտնել առաքելության հետ համագործակցելու և առաքելությանն աջակցելու ՀՀ զինված ուժերի պատրաստակամությունը, ներկայացրել սեպտեմբերի 13-ի ադրբեջանական լայնածավալ ագրեսիայի արդյունքում ստեղծված իրավիճակը:
Հանդիպման ընթացքում ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետին են ներկայացվել առաքելության հիմնական նպատակներն ու խնդիրները: Զրուցակիցները քննարկել են առաքելության գործունեության տեխնիկական և կազմակերպչական հարցեր:

Edward Asryan received the members of the EU Technical Assessment Mission
15 October, 2022 17:10On October 15, the Head of the General Staff of the RA Armed Forces, First Deputy Minister of Defence, Major General Edward Asryan received the members of the EU Technical Assessment Mission.
Major General Edward Asryan welcomed the mission's visit to Armenia and expressed the readiness of the RA Armed Forces to support and cooperate with the mission, presented the situation created as a result of the large-scale aggression of Azerbaijan on September 13.
During the meeting, the main goals and objectives of the mission were presented to the Head of the General Staff of the RA Armed Forces. The interlocutors discussed technical and organizational issues of the mission activity.