ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանությունում ամփոփվել են կատարված աշխատանքների արդյունքները
10 Հոկտեմբերի, 2022 16:00Հոկտեմբերի 8-ին ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանությունում անցկացվել է խորհրդակցություն, որի ընթացքում ամփոփվել են 2022թ. անցած ամիսների ընթացքում կատարված աշխատանքների արդյունքները:
Զեկույցներով հանդես են եկել ռազմական ոստիկանության պետի տեղակալները, այլ պաշտոնատար անձինք:
Ամփոփելով խորհրդակցության արդյունքները՝ ՊՆ ռազմական ոստիկանության պետ, գեներալ-մայոր Աշոտ Զաքարյանը հանձնարարականներ է տվել զորամասերում հանցագործությունների նախականխմանը, կանխմանը և բացահայտմանն ուղղված միջոցառումների ակտիվացման վերաբերյալ, կարևորել միասնական ուժերով կարգապահության ամրապնդմանը միտված զորամաս-ռազմական ոստիկանություն սերտ համագործակցությունը, հորդորել հատուկ ուշադրություն դարձնել ռազմական ոստիկանության զինծառայողների մասնագիտական գիտելիքների կատարելագործման ուղղությամբ տարվող աշխատանքներին:
Խորհրդակցության ավարտին ռազմական ոստիկանության մի շարք զինծառայողներ խրախուսվել են բարեխիղճ ծառայության համար:

В военной полиции МО РА подведены итоги проделанной работы
8 октября в военной полиции Министерства обороны РА состоялось совещание, в ходе которого были подведены итоги работы, проделанной за прошедшие месяцы 2022 года.
С докладами выступили заместители начальников военной полиции и другие официальные лица.
Подводя итоги совещания, начальник военной полиции МО, генерал-майор Ашот Закарян дал поручения по активизации мероприятий, направленных на предотвращение и раскрытие преступлений в воинских частях, подчеркнул важность тесного сотрудничества между воинскими частями и военной полицией, направленного на укрепление дисциплины совместными силами, призвал обратить особое внимание на работы по совершенствованию профессиональных знаний военнослужащих военной полиции.