ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանությունում ամփոփվել են կատարված աշխատանքների արդյունքները
10 Հոկտեմբերի, 2022 16:00Հոկտեմբերի 8-ին ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանությունում անցկացվել է խորհրդակցություն, որի ընթացքում ամփոփվել են 2022թ. անցած ամիսների ընթացքում կատարված աշխատանքների արդյունքները:
Զեկույցներով հանդես են եկել ռազմական ոստիկանության պետի տեղակալները, այլ պաշտոնատար անձինք:
Ամփոփելով խորհրդակցության արդյունքները՝ ՊՆ ռազմական ոստիկանության պետ, գեներալ-մայոր Աշոտ Զաքարյանը հանձնարարականներ է տվել զորամասերում հանցագործությունների նախականխմանը, կանխմանը և բացահայտմանն ուղղված միջոցառումների ակտիվացման վերաբերյալ, կարևորել միասնական ուժերով կարգապահության ամրապնդմանը միտված զորամաս-ռազմական ոստիկանություն սերտ համագործակցությունը, հորդորել հատուկ ուշադրություն դարձնել ռազմական ոստիկանության զինծառայողների մասնագիտական գիտելիքների կատարելագործման ուղղությամբ տարվող աշխատանքներին:
Խորհրդակցության ավարտին ռազմական ոստիկանության մի շարք զինծառայողներ խրախուսվել են բարեխիղճ ծառայության համար:

The results of the work performed in the military police of the RA Defence Ministry were summarized
10 October, 2022 16:00On October 8, a meeting was held at the military police of the RA Ministry of Defence, during which the results of the work done during the past months of 2022 were summarized.
Reports were made by the deputy heads of the military police and other officials.
Summarizing the results of the consultation, the head of the military police of the Ministry of Defence, Major General Ashot Zakaryan, gave recommendations on the activation of measures aimed at the prevention and detection of crimes in the military units, emphasized the military unit - military police close cooperation aimed at strengthening discipline with joint forces, urged to pay special attention to the work carried out in the direction of improving the professional knowledge of military police servicemen.
At the end of the meeting, a number of servicemen of the military police were encouraged for conscientious service.