6 Հոկտեմբերի, 2022 16:15Ադրբեջանը, փորձելով ինչ-որ բացատրություն գտնել ողջ աշխարհով տարածված սարսափելի տեսանյութին, որտեղ ադրբեջանցի զինծառայողները գնդակահարում են զինաթափված հայ զինծառայողներին, երկրի գլխավոր դատախազության միջոցով այսօր մի անհեթեթություն է տարածել, ըստ որի՝ իբր «ադրբեջանական կողմին է փոխանցվել 6 ադրբեջանցի զինծառայողի մարմին, որոնց տանջամահ են արել այն հայ զինծառայողները, որոնք պատկերված են հիշյալ տեսանյութում»։
Գրեթե ողջ քաղաքակիրթ աշխարհից հնչած դատապարտումներն ու հետաքննություն անցկացնելու կոչերն ընդունելու փոխարեն՝ պաշտոնական Բաքուն փորձում է արդարացումներ գտնել իր զինծառայողների կողմից իրականացված հրեշավոր վայրագություններին։
Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ ադրբեջանցի զինծառայողների մարմիններ ադրբեջանական կողմին չեն փոխանցվել, իսկ Ադրբեջանի գլխավոր դատախազության տարածած հաղորդագրությունը կոչված է կոծկել Ադրբեջանի ԶՈՒ կողմից իրականացված պատերազմական հանցագործությունները։

6 Октября, 2022 16:15Пытаясь найти какое-то объяснение распространившемуся по всему миру ужасному видео, на котором азербайджанские военнослужащие расстреливают обезоруженных армянских военнослужащих, сегодня, через генеральную прокуратуру страны, Азербайджан распространил бред, согласно которому "армянские военнослужащие, которые были изображены на упомянутом видео, якобы ранее замучили до смерти 6 азербайджанских военнослужащих, тела которых были переданы азербайджанской стороне".
Вместо того, чтобы признать обвинения и призывы к расследованию со стороны почти всего цивилизованного мира, официальный Баку пытается найти оправдания чудовищным зверствам, совершенным его военнослужащими.
Министерство обороны Республики Армения заявляет, что тела азербайджанских военнослужащих азербайджанской стороне не передавались, а заявление, опубликованное Генеральной прокуратурой Азербайджана, призвано скрыть военные преступления, совершенные Вооруженными силами Азербайджана.