6 Հոկտեմբերի, 2022 16:15Ադրբեջանը, փորձելով ինչ-որ բացատրություն գտնել ողջ աշխարհով տարածված սարսափելի տեսանյութին, որտեղ ադրբեջանցի զինծառայողները գնդակահարում են զինաթափված հայ զինծառայողներին, երկրի գլխավոր դատախազության միջոցով այսօր մի անհեթեթություն է տարածել, ըստ որի՝ իբր «ադրբեջանական կողմին է փոխանցվել 6 ադրբեջանցի զինծառայողի մարմին, որոնց տանջամահ են արել այն հայ զինծառայողները, որոնք պատկերված են հիշյալ տեսանյութում»։
Գրեթե ողջ քաղաքակիրթ աշխարհից հնչած դատապարտումներն ու հետաքննություն անցկացնելու կոչերն ընդունելու փոխարեն՝ պաշտոնական Բաքուն փորձում է արդարացումներ գտնել իր զինծառայողների կողմից իրականացված հրեշավոր վայրագություններին։
Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ ադրբեջանցի զինծառայողների մարմիններ ադրբեջանական կողմին չեն փոխանցվել, իսկ Ադրբեջանի գլխավոր դատախազության տարածած հաղորդագրությունը կոչված է կոծկել Ադրբեջանի ԶՈՒ կողմից իրականացված պատերազմական հանցագործությունները։

6 October, 2022 16:15Trying to find some kind of explanation for the terrible video spread all over the world, where Azerbaijani servicemen shoot disarmed Armenian servicemen, today Azerbaijan spread nonsense through the country's general prosecutor's office, according to which "the Armenian servicemen who were depicted in the mentioned video had allegedly previously tortured to death 6 Azerbaijani servicemen whose bodies were handed over to the Azerbaijani side ".
Instead of admitting accusations and calls for an investigation from almost the entire civilized world, official Baku is trying to find excuses for the monstrous atrocities committed by its servicemen.
The Ministry of Defence of the Republic of Armenia declares that no bodies of Azerbaijani servicemen were handed over to the Azerbaijani side, and the statement issued by the Prosecutor General's Office of Azerbaijan is meant to cover up the war crimes committed by the Azerbaijani Armed Forces.