1 Հոկտեմբերի, 2022 17:30ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը, բարձր գնահատելով քաղաքացիների՝ բանակին աջակցելու պատրաստակամությունը, այդուհանդերձ, հայտարարում է, որ հանրային վայրերում զինծառայողների համար սննդի, հագուստի և այլ պարագաների հավաքագրումը, ինչպես նաեւ սոցիալական ցանցերում կազմակերպվող դրամահավաքներն անթույլատրելի են:
Պաշտպանության նախարարությունը յուրաքանչյուր նմանօրինակ դեպքի վերաբերյալ իրավապահ մարմիններին անհրաժեշտ նյութեր է տրամադրելու՝ ուսումնասիրություններ կատարելու, հնարավոր չարաշահումները բացահայտելու, դրանց առկայության պարագայում` մեղավորներին պատասխանատվության ենթարկելու նպատակով:
Եւս մեկ անգամ կոչ ենք անում դադարեցնել սննդի, հագուստի, կենցաղային իրերի, տեխնիկակսն միջոցների հավաքագրումներն ու դրամահավաքները:
Պաշտպանության նախարարությունը պատշաճ կերպով արձագանքում է քաղաքացիների և լրատվամիջոցների հնչեցրած բոլոր ահազանգերին:

1 Октября, 2022 17:30Министерство обороны РА, высоко оценив готовность граждан поддержать армию, тем не менее объявляет, что сбор продуктов питания, одежды и других предметов для военнослужащих в общественных местах, а также сбор средств, организованный в социальных сетях, не допускается.
Минобороны будет предоставлять правоохранительным органам необходимые материалы по каждому такому случаю для проведения расследования, выявления возможных нарушений и, если таковые имеются, привлечения виновных к ответственности.
Еще раз призываем вас прекратить сбор продуктов питания, одежды, предметов быта и техники, а также сбор средств.
Министерство обороны адекватно реагирует на все обращения граждан и СМИ.