1 Հոկտեմբերի, 2022 17:30ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը, բարձր գնահատելով քաղաքացիների՝ բանակին աջակցելու պատրաստակամությունը, այդուհանդերձ, հայտարարում է, որ հանրային վայրերում զինծառայողների համար սննդի, հագուստի և այլ պարագաների հավաքագրումը, ինչպես նաեւ սոցիալական ցանցերում կազմակերպվող դրամահավաքներն անթույլատրելի են:
Պաշտպանության նախարարությունը յուրաքանչյուր նմանօրինակ դեպքի վերաբերյալ իրավապահ մարմիններին անհրաժեշտ նյութեր է տրամադրելու՝ ուսումնասիրություններ կատարելու, հնարավոր չարաշահումները բացահայտելու, դրանց առկայության պարագայում` մեղավորներին պատասխանատվության ենթարկելու նպատակով:
Եւս մեկ անգամ կոչ ենք անում դադարեցնել սննդի, հագուստի, կենցաղային իրերի, տեխնիկակսն միջոցների հավաքագրումներն ու դրամահավաքները:
Պաշտպանության նախարարությունը պատշաճ կերպով արձագանքում է քաղաքացիների և լրատվամիջոցների հնչեցրած բոլոր ահազանգերին:

1 October, 2022 17:30The RA Ministry of Defence, highly appreciating the willingness of citizens to support the army, nevertheless announces that the collection of food, clothing and other items for servicemen in public places, as well as fundraising organized on social networks, is not allowed.
The Ministry of Defence will provide necessary materials to the law enforcement agencies regarding each such case to conduct research, identify possible abuses, and if there are any, bring perpetrators to justice.
Once again, we urge you to stop the collection of food, clothes, household items, and technical devices as well as fundraising.
The Ministry of Defence responds appropriately to all alerts raised by citizens and the media.