Նենսի Փելոսիի գլխավորած պատվիրակությունն այցելել է ՀՀ պաշտպանության նախարարություն
19 Սեպտեմբերի, 2022 00:10Սեպտեմբերի 18-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է պաշտոնական այցով Հայաստան ժամանած ԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ Նենսի Փելոսիի գլխավորած պատվիրակությանը:
Սուրեն Պապիկյանը շնորհակալություն է հայտնել Նենսի Փելոսիին իրավիճակին արագ արձագանքելու, Հայաստան այցելելու, սեպտեմբերի 13-ին ՀՀ ինքնիշխան տարածքի նկատմամբ ադրբեջանական լայնածավալ ռազմական ագրեսիայի վերաբերյալ հասցեական գնահատականներ հնչեցնելու համար:
Պաշտպանության նախարարը ԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ Նենսի Փելոսիին է ներկայացրել ադրբեջանական լայնածավալ ռազմական ագրեսիայի հետևանքով ստեղծված իրադրությունը:
Նենսի Փելոսին իր խոսքում ներկայացրել է իրավիճակի վերաբերյալ ԱՄՆ դիրքորոշումը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև պաշտպանական ոլորտում երկու երկրների համագործակցությանն առնչվող մի շարք հարցեր:

The delegation led by Nancy Pelosi visited the RA Ministry of Defence
19 September, 2022 00:10On September 18, RA Defence Minister Suren Papikyan received the delegation led by Speaker of the House of Representatives of the US Congress, Nancy Pelosi, who arrived in Armenia on an official visit.
Suren Papikyan thanked Nancy Pelosi for quickly responding to the situation, for visiting Armenia, and for sounding appropriate assessments regarding the large-scale military aggression of Azerbaijan against the sovereign territory of Armenia on September 13.
The Minister of Defence presented the situation caused by the large-scale military aggression of Azerbaijan to the speaker of the House of Representatives of the US Congress, Nancy Pelosi.
In her speech, Nancy Pelosi presented the US position on the situation.
During the meeting, a number of issues related to the cooperation of the two countries in the defence sector were also discussed.