17 Սեպտեմբերի, 2022 13:00ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ ունի զինծառայողներին սննդով, հագուստով եւ այլ անհրաժեշտ պարագաներով ապահովելու բավարար միջոցներ:
Վերոհիշյալ նպատակներով տարատեսակ դրամահավաքների և այլ միջոցառումների իրականացման անհրաժեշտություն այս պահին չկա:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը բարձր է գնահատում մեր քաղաքացիների մտահոգություններն ու բանակին ամեն կերպ աջակցելու պատրաստակամությունը:
Այդուհանդերձ, եթե որևէ ձևաչափով բանակին աջակցելու ցանկությունը մեծ է, անհրաժեշտ է գործընթացը կազմակերպել և իրականացնել ՊՆ հետ սերտ համագործակցության շրջանակում:
Չհամաձայնեցված գործողությունները կարող են ժամանակի, ինչպես նաև նյութական ռեսուրսների վատնման կամ չարաշահման հանգեցնել` չտալով անհրաժեշտ արդյունք:
Նշված հարցերը համակարգելու համար ՊՆ պատասխանատու պաշտոնյաները պաշտպանության նախարարի օգնականներն են, հեռ.՝ 091 91 11 23 ; 044 35 54 34:

17 September, 2022 13:00The Ministry of Defence of the Republic of Armenia declares that it has sufficient resources to provide the servicemen with food, clothing and other necessary items.
There is no need to organize various fundraising and other events for the abovementioned purposes at this moment.
The RA Ministry of Defence highly appreciates the concerns of our citizens and their willingness to support the army in every possible way.
Nevertheless, if there is a strong desire to support the army in some format, it is necessary to organize and implement the process in the framework of close cooperation with the Ministry of Defence.
Uncoordinated actions can lead to waste or misuse of time as well as material resources without giving the desired result.
The Ministry of Defence officials responsible for coordinating the mentioned matters are the assistants of the Minister of Defence, tel.: 091 91 11 23; 044 35 54 34.