17 Սեպտեմբերի, 2022 13:00ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ ունի զինծառայողներին սննդով, հագուստով եւ այլ անհրաժեշտ պարագաներով ապահովելու բավարար միջոցներ:
Վերոհիշյալ նպատակներով տարատեսակ դրամահավաքների և այլ միջոցառումների իրականացման անհրաժեշտություն այս պահին չկա:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը բարձր է գնահատում մեր քաղաքացիների մտահոգություններն ու բանակին ամեն կերպ աջակցելու պատրաստակամությունը:
Այդուհանդերձ, եթե որևէ ձևաչափով բանակին աջակցելու ցանկությունը մեծ է, անհրաժեշտ է գործընթացը կազմակերպել և իրականացնել ՊՆ հետ սերտ համագործակցության շրջանակում:
Չհամաձայնեցված գործողությունները կարող են ժամանակի, ինչպես նաև նյութական ռեսուրսների վատնման կամ չարաշահման հանգեցնել` չտալով անհրաժեշտ արդյունք:
Նշված հարցերը համակարգելու համար ՊՆ պատասխանատու պաշտոնյաները պաշտպանության նախարարի օգնականներն են, հեռ.՝ 091 91 11 23 ; 044 35 54 34:

17 Сентября, 2022 13:00Министерство обороны РА заявляет, что имеет достаточные ресурсы для обеспечения военнослужащих продовольствием, одеждой и другими необходимыми предметами.
На данный момент нет необходимости организовывать различные фандрайзинговые и иные мероприятия для вышеуказанных целей.
Министерство обороны РА высоко ценит заботу наших граждан и их готовность всячески поддерживать армию.
Тем не менее, если есть сильное желание поддержать армию в каком-то формате, необходимо организовать и реализовать процесс в рамках тесного сотрудничества с Минобороны.
Несогласованные действия могут привести к трате или неправильному использованию времени, а также материальных ресурсов, не дав желаемого результата.
Должностными лицами Министерства обороны, ответственными за координацию указанных вопросов, являются помощники Министра обороны, тел.: 091 91 11 23; 044 35 54 34.