14 Սեպտեմբերի, 2022 13:00Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիայի ֆոնին հաճախակի են դարձել դեպքերը, երբ բազմաթիվ քաղաքացիներ և մասնավոր ընկերություններ, փորձելով օգտակար լինել մարտական գործողությունների ընթացքում վիրավորում ստացած զինծառայողներին, սեփական նախաձեռնությամբ տարբեր դեղամիջոցներ և սնունդ են ձեռք բերում՝ այն զինվորական հոսպիտալներին փոխանցելու նպատակով։
Պաշտպանության նախարարությունը բարձր է գնահատում մեր համաքաղաքացիների պատրաստակամությունը՝ հնարավորության սահմաններում օգտակար լինել բանակին։ Այդուհանդերձ, վստահեցնում ենք, որ բոլոր հոսպիտալներն ապահովված են զինծառայողների բուժումը պատշաճ կերպով կազմակերպելու համար։ Միևնույն ժամանակ, քաղաքացիների՝ հոսպիտալներին օգնություն փոխանցելու գործընթացը լրացուցիչ ծանրաբեռնվածություն է առաջացնում բուժհաստատության անձնակազմի համար, ինչն այս պահին անցանկալի է։

14 Сентября, 2022 13:00На фоне военной агрессии Азербайджана участились случаи, когда многие граждане и частные компании, пытаясь быть полезными пострадавшим и военнослужащим, получившим ранения в ходе боевых действий, по собственной инициативе закупают различные медикаменты и продукты питания для передачи их в военные госпитали.
Министерство обороны высоко ценит готовность наших сограждан быть максимально полезными армии. Тем не менее, мы заверяем вас, что все госпитали оснащены всем необходимым для полноценной организации лечения военнослужащих. В то же время процесс передачи помощи от граждан больницам создает дополнительную нагрузку на персонал медицинского учреждения, что на данный момент нежелательно.