Կոնֆերանս ՊՆ վարչական համալիրում
8 Սեպտեմբերի, 2022 18:50Սեպտեմբերի 8-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ-պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանի ղեկավարությամբ անցկացվել է կոնֆերանս, որին մասնակցել են ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետի տեղակալները, վարչությունների և ծառայությունների պետերը, «Միջազգային բանակային խաղեր-2022» մրցաշարին մասնակցած ՀՀ զինված ուժերի թիմերի ղեկավարները։
Կոնֆերանսի ընթացքում քննարկվել են «Միջազգային բանակային խաղեր-2022» մրցաշարին ՀՀ զինված ուժերից մասնակցած թիմերի պատրաստության ընթացքը և առաջիկա անելիքները, մրցաշարի մասնակցության արդյունքները, առաջացած խնդրահարույց հարցերն ու առաջարկությունները։
Գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանը համապատասխան հանձնարարականներ է տվել պատասխանատու ստորաբաժանումների ղեկավարներին Միջազգային բանակային խաղեր մասնակիցների պատրաստության որակի բարձրացման վերաբերյալ՝ հետագա մրցաշարերում առավել բարձր արդյունքներ գրանցելու և նորանոր ձեռքբերումներ ունենալու նպատակով։

Конференция в административном комплексе Министерства обороны
8 Сентября, 2022 18:508 сентября в административном комплексе Министерства обороны Республики Армения состоялась конференция под руководством начальника Генерального штаба Вооруженных Сил - первого заместителя министра обороны генерал-майора Эдварда Асряна. В конференции приняли участие заместители начальника Генерального штаба Вооруженных Сил, начальники управлений и служб, руководители команд Вооруженных Сил Республики Армения, участвовавших в турнире "Международные Армейские игры-2022".
В ходе конференции был обсужден ход подготовки и предстоящие действия команд, участвующих в турнире "Международные Армейские игры-2022", результаты участия в турнире, возникшие проблемные вопросы и предложения.
Генерал-майор Эдуард Асрян дал соответствующие указания руководителям ответственных подразделений по повышению качества подготовки участников Армейских международных игр с целью достижения более высоких результатов в последующих турнирах и новых достижений.