6 Սեպտեմբերի, 2022 13:18Սեպտեմբերի 5-ի երեկոյան հայ-ադրբեջանական սահմանագոտու արևելյան հատվածում տեղակայված մարտական դիրքում, նախնական տվյալներով` հակառակորդի արձակած կրակոցից մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել պարտադիր ժամկետային զինծառայող, կրտսեր սերժանտ Արման Գագիկի Սարգսյանը (ծնված 2002թ.):
Փաստի առթիվ կայազորային քննչական բաժնում նախապատրատվում են նյութեր:
Պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում Արման Սարգսյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակից ընկերներին:

6 September, 2022 13:18On the evening of September 5, in the combat position located in the eastern part of the Armenian-Azerbaijani border zone, according to preliminary data, a mandatory conscript soldier, junior sergeant Arman Gagik Sargsyan (born in 2002) was fatally wounded by a shot fired by the enemy.
Materials are being prepared in the Garrison investigative department regarding the fact.
The Ministry of Defence shares the heavy sorrow of the loss and expresses its support to Arman Sargsyan's family members, relatives and fellow servicemen.