Տեղի է ունեցել Էդվարդ Ասրյանի և Վալերի Գերասիմովի հանդիպումը
26 Օգոստոսի, 2022 20:02Ռուսաստանի Դաշնություն աշխատանքային այցի շրջանակում ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանն օգոստոսի 26-ին հանդիպել է ՌԴ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, պաշտպանության նախարարի 1-ին տեղակալ, բանակի գեներալ Վալերի Գերասիմովին:
Վալերի Գերասիմովը շնորհավորել է Էդվարդ Ասրյանին ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ նշանակվելու կապակցությամբ, մաղթել արդյունավետ ու արգասաբեր աշխատանք՝ ի շահ Հայաստանի Հանրապետության:
ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետն իր ռուս գործընկերոջը ներկայացրել է վերջին շրջանում հայ-ադրբեջանական սահմանին, ինչպես նաև Արցախում արձանագրված զարգացումները և այս պահին տիրող իրադրությունը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հայ-ռուսական ռազմական համագործակցությանն առնչվող մի շարք հարցեր: Անդրադարձ է կատարվել ՀՀ զինված ուժերի արդիականացմանն ու բարեփոխումների ընթացքին:

Состоялась встреча Эдварда Асряна и Валерия Герасимова
26 Августа, 2022 20:0226 августа в рамках рабочего визита в Российскую Федерацию начальник Генерального штаба Вооруженных Сил РА генерал-майор Эдвард Асрян встретился с начальником Генерального штаба Вооруженных Сил Российской Федерации, первым заместителем Министра обороны генералом армии Валерием Герасимовым.
Валерий Герасимов поздравил Эдуарда Асряна с вступлением в должность начальника Генерального штаба Вооруженных Сил РА, пожелал ему эффективной и плодотворной работы на благо Республики Армения.
Начальник Генерального штаба ВС РА представил своему российскому коллеге последние события на армяно-азербайджанской границе, а также события в Арцахе и текущую ситуацию.
В ходе встречи был обсужден ряд вопросов, касающихся армяно-российского военного сотрудничества. Стороны коснулись модернизации Вооруженных Сил РА и хода реформ.