Տեղի է ունեցել Էդվարդ Ասրյանի և Վալերի Գերասիմովի հանդիպումը
26 Օգոստոսի, 2022 20:02Ռուսաստանի Դաշնություն աշխատանքային այցի շրջանակում ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանն օգոստոսի 26-ին հանդիպել է ՌԴ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, պաշտպանության նախարարի 1-ին տեղակալ, բանակի գեներալ Վալերի Գերասիմովին:
Վալերի Գերասիմովը շնորհավորել է Էդվարդ Ասրյանին ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ նշանակվելու կապակցությամբ, մաղթել արդյունավետ ու արգասաբեր աշխատանք՝ ի շահ Հայաստանի Հանրապետության:
ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետն իր ռուս գործընկերոջը ներկայացրել է վերջին շրջանում հայ-ադրբեջանական սահմանին, ինչպես նաև Արցախում արձանագրված զարգացումները և այս պահին տիրող իրադրությունը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հայ-ռուսական ռազմական համագործակցությանն առնչվող մի շարք հարցեր: Անդրադարձ է կատարվել ՀՀ զինված ուժերի արդիականացմանն ու բարեփոխումների ընթացքին:

The meeting of Edward Asryan and Valery Gerasimov has taken place
26 August, 2022 20:02On August 26, Chief of the General Staff of the RA Armed Forces, Major General Edward Asryan, met with the Chief of the General Staff of the Russian Armed Forces, 1st Deputy Minister of Defence, Army General Valery Gerasimov, within the scope of his working visit to the Russian Federation.
Valery Gerasimov congratulated Edward Asryan on assuming the position of Chief of the General Staff of the RA Armed Forces, wished him efficient and fruitful work for the benefit of the Republic of Armenia.
The Chief of the General Staff of the RA Armed Forces presented to his Russian counterpart the recent developments on the Armenian-Azerbaijani border, as well as the developments in Artsakh and the current situation.
During the meeting, a number of issues related to the Armenian-Russian military cooperation were discussed. The sides referred to the modernization of the RA Armed Forces and the course of reforms.