Նշվել է զորամասի կազմավորման տարեդարձը
24 Օգոստոսի, 2022 17:10Օգոստոսի 23-ին նշվել է ՀՀ հյուսիսարևելյան հատվածում տեղակայված N զորամասի կազմավորման տարեդարձը։
Հանդիսավոր արարողությանը մասնակցել են զորամիավորման և զորամասի հրամանատարական կազմը, տեղական ինքնակառավարման մարմինների ներկայացուցիչներ, սպաներ և զինվորներ։ Ներկայացվել է զորամասի կազմավորման պատմությունը և անցած մարտական ուղին։ «Զորամասի անձնակազմը փառքով է կատարել առաջադրված բոլոր մարտական խնդիրները, հերոսական բազում դրվագներով այստեղ իրենց մարտական կենսագրությունն են կերտել բազմաթիվ զինծառայողներ»,- նշել է զորամասի հրամանատարը։
Միջոցառման ընթացքում մի շարք զինծառայողներ և պահեստազորի սպաներ պարգևատրվել են հայրենիքին մատուցած ծառայությունների, մարտական պատրաստության բարձր ցուցանիշների և զինվորական բարձր կարգապահության համար:

24 August, 2022 17:10On August 23, the anniversary of the formation of the N military unit located in the northeastern part of RA was celebrated.
The commanding staff of the army corp and military unit, representatives of local self-government bodies, officers and servicemen took part in the solemn ceremony. The history of the formation of the military unit and its combat path were presented. "The personnel of the military unit performed all the assigned combat tasks with glory, many servicemen created their combat biographies here with numerous heroic episodes," said the commander of the military unit.
During the event, a number of servicemen and reserve officers were awarded for services to the motherland, high performance of combat training and high military discipline.