Անցկացվել է «Ռազմիկ» մրցաձևի եզրափակիչ փուլը
23 Օգոստոսի, 2022 17:33«Խաղաղության մարտիկ» միջազգային մրցույթի շրջանակում օգոստոսի 22-ին անցկացվել է «Ռազմիկ» մրցաձևի եզրափակիչ՝ կրակային պատրաստության «Դիպուկահար» մրցափուլը: Մասնակիցները կրակային երեք դիրքից խոցել են 100 մետր հեռավորությամբ թիրախները: Յուրաքանչյուր վարժությանը հատկացվել է տասական փամփուշտ:
Հրաձգության ընթացքում առավել դիպուկ են եղել Ռուսաստանի Դաշնության զինվորականները, երկրորդը՝ Ղազախստանի, երրորդը՝ Բելառուսի զինծառայողները:
«Ռազմիկ» մրցաձևի երեք՝ «Ռազմակիրառական համալիր վարժություններ», «Բուժօգնության կազմակերպում», «Դիպուկահար» մրցափուլերի արդյունքների ամփոփումից հետո մրցավարական հանձնաժողովի որոշմամբ հաղթող է ճանաչվել Ղազախստանի թիմը:

23 August, 2022 17:33On August 22, within the framework of the "Warrior of Peace" international competition, the final of the "Warrior" contest, the round of fire training, "Sniper", was held. The participants hit targets at a distance of 100 meters from three firing positions. Ten bullets were provided for each exercise.
During the shooting, the servicemen of the Russian Federation were the most accurate, the second - Kazakhstan, and the third - Belarus.
After reviewing the results of the three rounds of the "Warrior" contest- "Complex Military Exercises", "Organization of Medical Aid", "Sniper", the Kazakhstan team was announced the winner by the decision of the refereeing committee.