Երդման արարողություն
22 Օգոստոսի, 2022 19:00Օրերս Սիսիանի զինվորական պանթեոնում անցկացվել է նորակոչիկ զինծառայողների երդման հանդիսավոր արարողություն, որին ներկա են եղել զորամասի հրամանատարական կազմը, տեղական ինքնակառավարման մարմինների ներկայացուցիչներ, զինծառայողների ծնողներ և հարազատներ, հյուրեր։
Զինված ուժերի շարքերը համալրած նորակոչիկները երդվել են լինել Հայոց բանակի արժանի զինվորներ, պատվով ծառայել Հայրենիքին և անձնվիրաբար պաշտպանել պետական սահմանները
Հանդիսավոր միջոցառման ավարտին ելույթներ են ունեցել զինվորականներ, զինծառայողների ծնողներ՝ մաղթելով նորակոչիկներին անվտանգ և խաղաղ ծառայություն։

22 August, 2022 19:00The other day, a solemn oath ceremony of conscripts was held in the military pantheon of Sisian, which was attended by the commanding staff of the military unit, representatives of local self-government bodies, parents and relatives of servicemen, and guests.
The conscripts who joined the Armed Forces swore to be worthy soldiers of the Armenian Army, to serve the Motherland with honor and to protect the state borders.
At the end of the solemn event, military personnel and parents of servicemen made speeches, wishing the conscripts a safe and peaceful service.