Երդման արարողություն
22 Օգոստոսի, 2022 19:00Օրերս Սիսիանի զինվորական պանթեոնում անցկացվել է նորակոչիկ զինծառայողների երդման հանդիսավոր արարողություն, որին ներկա են եղել զորամասի հրամանատարական կազմը, տեղական ինքնակառավարման մարմինների ներկայացուցիչներ, զինծառայողների ծնողներ և հարազատներ, հյուրեր։
Զինված ուժերի շարքերը համալրած նորակոչիկները երդվել են լինել Հայոց բանակի արժանի զինվորներ, պատվով ծառայել Հայրենիքին և անձնվիրաբար պաշտպանել պետական սահմանները
Հանդիսավոր միջոցառման ավարտին ելույթներ են ունեցել զինվորականներ, զինծառայողների ծնողներ՝ մաղթելով նորակոչիկներին անվտանգ և խաղաղ ծառայություն։

22 Августа, 2022 19:00На днях в военном пантеоне Сисиана состоялась торжественная церемония присяги призывников, в которой приняли участие командный состав воинской части, представители органов местного самоуправления, родители и родственники военнослужащих, гости.
Призывники, вступившие в ряды Вооруженных Сил, присягнули быть достойными воинами Армянской Армии, с честью служить Родине и защищать государственные границы.
По окончании торжественного мероприятия выступили военнослужащие и родители призывников, пожелавшие им безопасной и мирной службы.