Ընթանում է «Խաղաղության մարտիկ» մրցույթի «Ռազմիկ» մրցաձևը
21 Օգոստոսի, 2022 14:44«Խաղաղության մարտիկ» միջազգային մրցույթի ծրագրի համաձայն՝ ՀՀ ԶՈՒ զորամասերից մեկի հրաձգարանում օգոստոսի 20-ին անցկացվել է ռազմամասնագիտական «Ռազմիկ» (Ратник) մրցաձևի առաջին` «Ռազմակիրառական համալիր վարժություններ» մրցափուլը:
Հայաստանի, Ռուսաստանի, Բելառուսի, Ղազախստանի զինված ուժերի ներկայացուցիչները հաղթահարել են տարբեր նորմացույցների համադրմամբ կահավորված արգելագոտին՝ կատարելով նռնակի նետում՝ դիպուկության և հեռահարության հաշվարկմամբ, դանակի նետում և հրաձգություն: Բոլոր թիմերը ցուցադրել են պատրաստվածության բարձր մակարդակ, թեժ պայքարի արդյունքում մրցափուլում լավագույն արդյունքը գրանցել է Ղազախստանի թիմը:
Օգոստոսի 21-ին և 22-ին կանցկացվեն մրցաձևի «Բուժօգնության կազմակերպում» և «Դիպուկահար» մրցափուլերը: Երեք մրցափուլերի արդյունքների համադրումից հետո հայտնի կդառնա «Ռազմիկ» մրցաձևի ընդհանուր հաղթողը:

21 Августа, 2022 14:44
Согласно программе международного конкурсa “Воин мира”, 20 августа в учебном центре одной из воинских частей ВС РА был проведен первый этап военно-профессионального конкурса “Ратник” – “Комплексные военные упражнения”.
Представители Вооруженных Сил Армении, России, Белоруссии и Казахстана преодолели барьер, оснащенный комбинацией различных стандартов, выполняя метание гранат с точностью и расчетом дальности, метание ножей и стрельбу. Все команды продемонстрировали высокий уровень подготовки. В результате жосткой борьбы казахстанская команда зафиксировала лучший результат в раунде.
21 и 22 августа будут проведены этапы конкурса "Организация медицинской помощи" и "Снайпер". После подведения итогов трех этапов будет объявлен победитель конкурса " Ратник".