Ընթանում է «Խաղաղության մարտիկ» մրցույթի «Ռազմիկ» մրցաձևը
21 Օգոստոսի, 2022 14:44«Խաղաղության մարտիկ» միջազգային մրցույթի ծրագրի համաձայն՝ ՀՀ ԶՈՒ զորամասերից մեկի հրաձգարանում օգոստոսի 20-ին անցկացվել է ռազմամասնագիտական «Ռազմիկ» (Ратник) մրցաձևի առաջին` «Ռազմակիրառական համալիր վարժություններ» մրցափուլը:
Հայաստանի, Ռուսաստանի, Բելառուսի, Ղազախստանի զինված ուժերի ներկայացուցիչները հաղթահարել են տարբեր նորմացույցների համադրմամբ կահավորված արգելագոտին՝ կատարելով նռնակի նետում՝ դիպուկության և հեռահարության հաշվարկմամբ, դանակի նետում և հրաձգություն: Բոլոր թիմերը ցուցադրել են պատրաստվածության բարձր մակարդակ, թեժ պայքարի արդյունքում մրցափուլում լավագույն արդյունքը գրանցել է Ղազախստանի թիմը:
Օգոստոսի 21-ին և 22-ին կանցկացվեն մրցաձևի «Բուժօգնության կազմակերպում» և «Դիպուկահար» մրցափուլերը: Երեք մրցափուլերի արդյունքների համադրումից հետո հայտնի կդառնա «Ռազմիկ» մրցաձևի ընդհանուր հաղթողը:

The "Warrior " contest of the " Warrior of the World " competition is being held
21 August, 2022 14:44According to the "Warrior of Peace" international competition program, on August 20, at the training center of one of the military units of the RA Armed Forces, the first round of the military professional competition "Warrior" - "Complex military exercises" was held.
The representatives of the Armed Forces of Armenia, Russia, Belarus, and Kazakhstan overcame the barrier equipped with a combination of different standards, performing grenade throwing with accuracy and distance calculation, knife throwing and shooting. All the teams demonstrated a high level of preparation. As a result of a hard fight, the Kazakhstan team recorded the best result in the round.
On August 21 and 22, the "Organization of Medical Aid" and "Sniper" rounds of the competition will be held. After combining the results of the three rounds, the winner of the "Warrior" competition will be announced.