Մեթոդագործնական պարապմունք՝ ՊՆ խաղաղապահ ուժերի բրիգադում
19 Օգոստոսի, 2022 19:33Օգոստոսի 19-ին ԶՈւ ԳՇ վարչակազմակերպչական վարչության տեղեկատվության բաժնի սպաները ՊՆ խաղաղապահ ուժերի բրիգադում անցկացրել են «Տեղեկատվական անվտանգություն» թեմայով մեթոդագործնական պարապմունք, որին ներկա են եղել ՊՆ մամուլի քարտուղար Արամ Թորոսյանը, ՊՆ խաղաղապահ բրիգադի հրամանատարությունը, սպաներ և ենթասպաներ:
Ցուցադրվել են տեղեկատվական անվտանգության ապահովման և արտահոսքի կանխարգելման, գաղտնիության ռեժիմի պահպանման, ինչպես նաև ԶՈւ գործունեության լուսաբանման առանձնահատկությունների վերաբերյալ նյութեր, ներկայացվել զինված ուժերում սմարթֆոնների կիրառման հնարավոր բացասական հետևանքներն ու ազդեցությունը զինվորական ծառայության կազմակերպման ընթացքում։ Հավաքի մասնակիցները հրահանգավորվել են առօրյա գործունեության ընթացքում սահմանված կանոնների խստիվ պահպանման վերաբերյալ։
Քննարկվել են ոլորտի կարգավորմանն ու զարգացմանն ուղղված առաջարկներ, զինծառայողների բարձրացրած հարցերին տրվել են սպառիչ պատասխաններ:

Methodical training in the brigade of the peacekeeping forces of the Ministry of Defence
19 August, 2022 19:33On August 19, officers of the Information Department of the General Staff of the Armed Forces held a methodical training on "Information Security" in the brigade of the peacekeeping forces of the Ministry of Defence, which was attended by the Press Secretary of the Ministry of Defence Aram Torosyan, the command of the peacekeeping brigade of the Ministry of Defence, officers and non-commissioned officers.
Materials on ensuring information security and preventing leaks, maintaining confidentiality, as well as the specifics of covering the activities of the Armed Forces were presented, the possible negative consequences and impact of using smartphones in the Armed Forces during the organization of military service were presented. The participants of the meeting were instructed to strictly observe the rules set during the daily activities.
Proposals on regulation and development of the sphere were discussed, comprehensive answers to the questions raised by the servicemen were given.