Մեթոդագործնական պարապմունք՝ ՊՆ խաղաղապահ ուժերի բրիգադում
19 Օգոստոսի, 2022 19:33Օգոստոսի 19-ին ԶՈւ ԳՇ վարչակազմակերպչական վարչության տեղեկատվության բաժնի սպաները ՊՆ խաղաղապահ ուժերի բրիգադում անցկացրել են «Տեղեկատվական անվտանգություն» թեմայով մեթոդագործնական պարապմունք, որին ներկա են եղել ՊՆ մամուլի քարտուղար Արամ Թորոսյանը, ՊՆ խաղաղապահ բրիգադի հրամանատարությունը, սպաներ և ենթասպաներ:
Ցուցադրվել են տեղեկատվական անվտանգության ապահովման և արտահոսքի կանխարգելման, գաղտնիության ռեժիմի պահպանման, ինչպես նաև ԶՈւ գործունեության լուսաբանման առանձնահատկությունների վերաբերյալ նյութեր, ներկայացվել զինված ուժերում սմարթֆոնների կիրառման հնարավոր բացասական հետևանքներն ու ազդեցությունը զինվորական ծառայության կազմակերպման ընթացքում։ Հավաքի մասնակիցները հրահանգավորվել են առօրյա գործունեության ընթացքում սահմանված կանոնների խստիվ պահպանման վերաբերյալ։
Քննարկվել են ոլորտի կարգավորմանն ու զարգացմանն ուղղված առաջարկներ, զինծառայողների բարձրացրած հարցերին տրվել են սպառիչ պատասխաններ:

Методическая подготовка в бригаде миротворческих сил Министерства обороны
19 Августа, 2022 19:3319 августа офицеры Информационного отдела администратижного-организационного управления Генерального штаба Вооруженных Сил провели методическую подготовку на тему "Информационная безопасность" в бригаде миротворческих сил Министерства обороны, в котором приняли участие пресс-секретарь Министерства обороны Арам Торосян, командование миротворческой бригады Министерства обороны, офицеров и прапорщики.
Были представлены материалы по обеспечению информационной безопасности и предотвращению утечек, сохранению конфиденциальности, а также специфике освещения деятельности Вооруженных Сил, были представлены возможные негативные последствия и влияние использования смартфонов в Вооруженных Силах при организации военной службы. Участникам встречи было указано строго соблюдать установленные правила во время повседневной деятельности.
Были обсуждены предложения по регулированию и развитию сферы, даны исчерпывающие ответы на вопросы, заданные военнослужащими.