Մարտավարական զորավարժություն՝ մարտական հրաձգությամբ
16 Օգոստոսի, 2022 16:56Օգոստոսի 15-ից 16-ը N զորամիավորումում անցկացվել է մարտական հրաձգությամբ մարտավարական զորավարժություն՝ «Վաշտը պաշտպանությունում և հարձակման ընթացքում» թեմայով։
Մշակվել և կիրառվել են պայմանական հակառակորդի նախահարձակ գործողությունների կանխման և հակազդման հնարքներ: Ըստ զորավարժության սցենարի՝ վաշտը լեռնային պայմաններում պաշտպանությունից անցել է հարձակման, վարել գրոհային գործողություններ, գրավել պայմանական հակառակորդի հենակետերը և բարելավել առաջնագիծը:
Զորավարժությունը միտված էր զինծառայողների մասնագիտական գիտելիքների և դաշտային վարժվածության ամրապնդմանը, վաշտի ներդաշնակման հմտությունների կատարելագործմանը։

Tactical training with combat shooting
16 August, 2022 16:56From August 15 to 16, a tactical training with combat shooting was conducted in the N army corp on the topic "Company in defence and during attack".
Techniques for preventing and countering pre-offensive actions of conventional enemy were developed and applied. According to the scenario of the training, the company moved from defence to attack in mountainous conditions, conducted offensive operations, captured conventional enemy positions and improved the front line.
The training was aimed at strengthening the professional knowledge and field training of servicemen, improving the company's coordination skills.