Մեկնարկել է պաշտպանության նախարարի այցը Ռուսաստանի Դաշնություն
15 Օգոստոսի, 2022 17:45Աշխատանքային այցով Ռուսաստանի Դաշնությունում գտնվող ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի գլխավորած պատվիրակությունն օգոստոսի 15-ին այցելել է մերձմոսկովյան «Պատրիոտ» կենտրոն, որտեղ ներկա է գտնվել «Միջազգային բանակային խաղեր 2022» մրցաշարի և «Բանակ 2022» ռազմարդյունաբերական ցուցահանդեսի բացման հանդիսավոր արարողություններին:
Սուրեն Պապիկյանը շրջել է ցուցահանդեսում ներկայացված ընկերությունների տաղավարներում, ծանոթացել ռազմարդյունաբերության մի շարք նորագույն նմուշների, հանդիպումներ ունեցել խոշոր ռազմարդյունաբերական ընկերությունների ղեկավարների հետ, քննարկել ռազմական համագործակցությանն առնչվող մի շարք հարցեր:

Начался рабочий визит Министра обороны в Российскую Федерацию
15 августа делегация во главе с министром обороны РА Суреном Папикяном, находящаяся с рабочим визитом в Российской Федерации, посетила подмосковный центр “Патриот”, где приняла участие в церемониях открытия турнира “Международные Армейские игры 2022” и военно-промышленной выставки “Армия 2022”.
Сурен Папикян осмотрел павильоны компаний, представленных на выставке, ознакомился с рядом новейших образцов военной промышленности, встретился с руководителями крупных военно-промышленных компаний, обсудил ряд вопросов, связанных с военным сотрудничеством.