Մեկնարկել է պաշտպանության նախարարի այցը Ռուսաստանի Դաշնություն
15 Օգոստոսի, 2022 17:45Աշխատանքային այցով Ռուսաստանի Դաշնությունում գտնվող ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի գլխավորած պատվիրակությունն օգոստոսի 15-ին այցելել է մերձմոսկովյան «Պատրիոտ» կենտրոն, որտեղ ներկա է գտնվել «Միջազգային բանակային խաղեր 2022» մրցաշարի և «Բանակ 2022» ռազմարդյունաբերական ցուցահանդեսի բացման հանդիսավոր արարողություններին:
Սուրեն Պապիկյանը շրջել է ցուցահանդեսում ներկայացված ընկերությունների տաղավարներում, ծանոթացել ռազմարդյունաբերության մի շարք նորագույն նմուշների, հանդիպումներ ունեցել խոշոր ռազմարդյունաբերական ընկերությունների ղեկավարների հետ, քննարկել ռազմական համագործակցությանն առնչվող մի շարք հարցեր:

The visit of the Minister of Defence to the Russian Federation has started
15 August, 2022 17:45On August 15, a delegation headed by RA Defence Minister Suren Papikyan, who is on an visit to the Russian Federation, visited the “Patriot” Center near Moscow, where they attended the opening ceremonies of the “International Army Games 2022” tournament and the “Army 2022” military-industrial exhibition.
Suren Papikyan toured the pavilions of the companies represented at the exhibition, was introduced to a number of the latest models of the military industry, met with the heads of large military-industrial companies, discussed a number of issues related to military cooperation.